Trwają przygotowania do  budowy  ścieżki rowerowej do Zbiczna. Wycenia się grunty. Dziś nastąpiło otwarcie ofert na przetarg nieograniczony   na wykonanie prac budowlanych.


Prace zmierzające do zbudowania ścieżki rowerowej do Zbiczna nadal są prowadzone.  Powołany rzeczoznawca dokonuje wyceny gruntów przeznaczonych pod ścieżkę.
 
Od 13 do 17 października rzeczoznawca oraz  pracownicy starostwa w imieniu starosty  dokonywali wizji w terenie. Spotykali się z dotychczasowymi właścicielami gruntów, którzy mogli wnosić swoje uwagi w sprawie  gruntu. Na wizje zaproszeni zostali także przedstawiciele gmin,  przez które ścieżka ma przebiegać.

Wizje lokalne zostały zakończone, sporządzono niezbędne protokoły, a rzeczoznawca ma 60 dni na analizę  materiału i dokonanie wyceny gruntów.

27 października nastąpiło otwarcie ofert w ogłoszonym wcześniej przetargu na wykonanie robót budowlanych.

- Na przetarg zgłosiło się 4 wykonawców. Trwa postępowanie przetargowe. Komisja sprawdza złożone dokumenty. Niebawem będziemy mogli poinformować gminy, ile środków należy w budżetach gminnych zabezpieczyć  na inwestycję, zgodnie z podpisanym w lutym tego roku porozumieniem - mówi starosta Piotr Boiński.

Źródło: Starostwo Powiatowe