Trwa budowa stacji dializ , która powstaje na terenie brodnickiego szpitala.  We wrześniu zakończą się prace budowlane, w październiku przyjmowani będą  pierwsi pacjenci.

Przetarg na dzierżawę gruntów przy szpitalu i budowę stacji dializ  wygrała firma  B. Braun Avitum Poland Sp. z o. o. z siedzibą w Nowym Tomyślu, która energicznie przystąpiła do budowy .

- To firma doświadczona w tworzeniu i prowadzeniu stacji dializ. Szpital w Brodnicy wynegocjował dobre warunki. Firma płacić będzie szpitalowi prawie 18 tysięcy  złotych miesięcznie  za dzierżawiony gruntu. Dodatkowo zakupi ambulans ratunkowy z pełnym wyposażeniem, urządzenie specjalistyczne do znieczuleń , ociepli także budynek szpitalnego laboratorium – mówi wicestarosta  Jędrzej Tomella.

Na placu budowy stacji dializ prace posuwają się szybko.  Prawie gotowe są ściany budynku, jeszcze w czerwcu obiekt ma być przykryty dachem.

- Zgodnie z podpisaną umową firma B. Braun Avitum Poland Sp. z o. o do 15 września ma wywiązać się z zaplanowanych na rzecz szpitala zakupów  i zakończyć prace  budowlane przy stacji dializ. 15 października oczekujemy otwarcia stacji dla pacjentów- mówi Dariusz Szczepański, dyrektor szpitala w Brodnicy.

Pacjenci, którzy z powodu choroby muszą systematycznie poddawać się dializie, długo czekali na stację w Brodnicy, bo nie będą już skazani na dalekie dojazdy do szpitali poza powiatem.

- W stacji przy ul. Wiejskiej  w Brodnicy będzie 18 stanowisk do dializy.  Dializy dla pacjentów finansować będzie NFZ, będą więc one bezpłatne dla osób  ubezpieczonych – informuje  starosta Piotr Boiński.

Źródło: Starostwo Powiatowe