Od 2 czerwca 2014 PCPR w Brodnicy działać będzie w nowym miejscu.


Od poniedziałku klienci  mogą zgłaszać się do biura przy ul. Mickiewicza 1 (wejście od podwórza budynku Magistratu ). W budynku, który Wojewoda Kujawsko-Pomorski nieodpłatnie przekazał Powiatowi Brodnickiemu, mieścić się będzie oprócz PCPR , także Komisja ds. Orzekania o stopniu
Niepełnosprawności oraz Wydział Ochrony Środowiska starostwa.

Kończy się sprawnie wykonywany remont w budynku przy ul. Mickiewicza 1 ( podwórze Magistratu przy Kamionka 23). Ta nieruchomość Skarbu Państwa  trafiła do Powiatu dzięki decyzji Wojewody , który przychylił się do wniosku złożonego przez Zarząd Powiatu w Brodnicy.

Z początkiem roku radni Powiatu przeznaczyli środki  na adaptację pomieszczeń, prace  zaczęły się w marcu, a od czerwca w wyremontowanych pomieszczeniach funkcjonować będą: PCPR, a niebawem także- Powiatowa komisja ds. Orzekania o Niepełnosprawności i Wydział Ochrony Środowiska starostwa.

Od 2 czerwca(przez krótki okres przejściowy) telefony do PCPR w Brodnicy: 056-49-50-829, 696-768-029, 502-115-749

Razem adaptacja pomieszczeń kosztowała 280 tysięcy złotych . W budynku wyremontowano m.in. sanitariaty, instalację elektryczną , zamontowana została winda  dla osób niepełnosprawnych.

Główne prace  budowlane wykonało Przedsiębiorstwo Budowlano- Projektowe Bud- Dom z Bydgoszczy, prace elektryczne- Zakład Ogólnobudowlany Bud- Dom z Brodnicy.  

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy