Członkowie PZW z Brodnicy bardzo pracowicie spędzili wiosenne weekendy.  Sprzątali i  zarybiali jeziora , a  dla dzieci zorganizowali wędkarską majówkę.

 
Niedziela-  27 kwietnia-  była dniem zarybień  narybkiem szczupaka.
W Rejonie PZW Brodnica  do wody wpuszczono łącznie ok.  223 tys. sztuk małych szczupaczków (wielkości 2,5 - 3 cm).

-  O godz.4.00 rano grupa wędkarzy z naszego Rejonu, a także z innych Rejonów Okręgu PZW Toruń zjawiła się w ZGRW w Grzmięcy po odbiór narybku . Trafił on do  23 jezior znajdujących się w naszym Rejonie: Bachotek, Ciche, Dębno Duże, Długie, Duże, Forbin, Głowin, Gorzechówko, Górzno, Gutowo, Łąki,  Tabuła, Mieliwo, Niskie Brodno, Płowęż, Retno, Robotno, Sosno Duże, Strażym, Szczuka, Wądzyń, Wierzchownia, Wysokie Brodno i Żaleń. Narybek  został zakupiony i przywieziony z Rudy Malenieckiej - miejscowości położonej w woj. Świętokrzyskim i po tak długiej podróży   musiał być jak najszybciej wypuszczony do jezior- informuje Jerzy Fijołek, Przewodniczący  Rady Rejonu, który przy okazji apeluje o czystość nad wodą i  informuje o kolejnych akcjach porządkowych, przeprowadzanych przez wędkarzy.

Jezioro Wielki Głęboczek sprzątali: P.Dziak, J. Gerka, S.  Brzeziński J. i Ł. Zielińscy, L. Osiński  i M. Rytka, którzy zebrali 8 worków śmieci.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy