Jakub Ruciński z modelem Konradem Kubiakiem zdobyli II nagrodę w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Mody Fryzjerskiej w Bydgoszczy. Wyróżnienie za wrażenia artystyczne otrzymała także Sara Brzóska.

6 marca 2014 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bydgoszczy rywalizowali uczniowie  ze szkół o profilu fryzjerskim.

W konkursie brało udział 80 uczestników z 13 ośrodków z całej Polski (m.in. Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy, Torunia i Krakowa). W konkursie oceniano stylizacje damskie i męskie.

Fryzjerzy z RCKPiU w Brodnicy: Jakub Ruciński, Sara Brzóska, Kinga Czynsz i Daria Żmuda Trzebiatowska z modelami Konradem Kubiakiem, Kamilą Maćkiewicz, Martą Gorzka i Roksaną Lewandowską przygotowali fryzury inspirowane modą i muzyką lat osiemdziesiątych.  Projekty odważnych fryzur i makijaże powstały pod okiem instruktorów praktycznej nauki zawodu Pani Ewy Łukaszewskiej i Marty Grochowalskiej.

- Komisja konkursowa miała trudne zadanie, bowiem zawodnicy wykazali się dużą pomysłowością oraz wysokim profesjonalizmem.  Królowały fryzury, których nie powstydziliby się bywalcy światowych salonów. Poziom tegorocznego konkursu dorównywał imprezom, na których rywalizują profesjonaliści- ocenia Ewa Pesta z RCKPiU .

Gala Finałowa odbyła się w Bydgoskim Pałacu Młodzieży.

Nagrody i wyróżnienia ufundowali Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy oraz firmy branży fryzjersko – kosmetycznej z regionu.

Źródło: Starostwo Powiatowe