8 listopada gospodarze Powiatu złożyli kwiaty pod Pomnikiem  Wdzięczności. W Pałacu Anny Wazówny na uroczystości  z okazji Narodowego Święta Niepodległości uhonorowani zostali mieszkańcy powiatu i ludzie zasłużeni dla regionu.

W czasie patriotycznej uroczystości  z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbyła się w Pałacu Anny Wazówny,  wicewojewoda kujawsko- pomorski Zbigniew Ostrowski wręczył mieszkańcom miasta i powiatu odznaczenia państwowe .Wśród odznaczonych , z inicjatywy Przewodniczącego Rady Powiatu w Brodnicy,  była  Mariola Seliwiorstow z  zespołu ZODIAK , która otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi za działania społeczne i charytatywne.

Medale, wyróżnienia i podziękowania wręczali także gospodarze Powiatu i Miasta Brodnicy. 
Wyróżniono osoby, stowarzyszenia  i firmy, które przyczyniają się do rozwoju powiatu brodnickiego w różnych dziedzinach życia.
Podziękowania  za pomoc w realizacji inwestycji i przedsięwzięć ważnych dla mieszkańców powiatu brodnickiego przygotowano dla pana  Zbigniewa Sosnowskiego, posła na Sejm RP ,  Ewy  Mes , Wojewody Kujawsko- Pomorskiego  , Ryszarda Bobera , wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa oraz Zbigniewa Sochy, Radnego  Sejmiku Województwa. Gospodarze powiatu wraz z podziękowaniami wręczyli obecnym na uroczystości statuetki „ Brodnicki nenufar”.

Wyróżnienia Starosty Brodnickiego za działania społeczne, gospodarcze i kulturalne otrzymali:
1.Danuta Grzyb-Przewodnicząca Regionalnej Rady KGW w Toruniu
2.Maria Lewalska  -  Zespół Wokalny „Wesołe Kumoszki”
3.Ewa Kulka -  Zespół Wokalny „Złoty Krąg”
4.Adam Kalisz – Eltronik Media Sp. z o. o.
5.Leszek Węgrzynowski –Eltronik Media Sp. z o.o.
6.Wiesław Jankowski Agencja Produkcji Telewizyjnych Promedia
7.Marek Dobrzeniecki -Dyrektor Generalny Sits Sp. z o.o.
8.Beata i Tomasz Leczyccy - Centrum Handlowe Robi
9.Wiesław Łupina – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy
10.Zdzisław Fiszer -  Zakład Wielobranżowy Usługowo-Produkcyjny Fiszer
11.Aldona Kraśniewska-Starostwo Powiatowe w Brodnicy 
12.Wojciech Wiśniewski - Fabryka Mebli „Stolkar”


Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Pałacu Anny Wazówny uświetnili uczniowie Zespołu Szkół  Zawodowych w Brodnicy, którzy przygotowali spektakl słowno- muzyczny , przywołujący wydarzenia z historii Polski i najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.