W Zespole Szkół Zawodowych w klasach i na korytarzach- materiały budowlane. Od strychu po piwnice- pełno robotników. Od początku lipca w czterech budynkach szkoły trwa remont na wielką skalę i za duże pieniądze.

Od 4 lipca trwa remont w ZSZ w Brodnicy. Cztery budynki szkolne oddano we władanie robotnikom, którzy wymienią ponad 200 okien, zmodernizują instalację co, zamontują prawie 200 grzejników z oprzyrządowaniem, ocieplą stropy i wykonają jeszcze wiele innych prac, które przewiduje projekt „ Termomodernizację czterech budynków ZSZ w Brodnicy przy ul. Mazurskiej 28". To zadanie finansowane przez Powiat (ponad 600 tysięcy złotych) i z programu RPO, którym dysponuje Marszałek Województwa Piotr Całbecki (prawie milion złotych dofinansowania).

Starosta Piotr Boiński i wicestarosta Jędrzej Tomella spotkali się na budowie z wykonawcami, inżynierami z firm KOM – BUD oraz Behrendt, inspektorami nadzoru, by omówić powstające w czasie remontu problemy.

- Budynek szkolny ma ponad 135 lat, więc troszczymy się także o zachowanie jego zabytkowych walorów- mówi wicestarosta Jędrzej Tomella.

Szefowie brygad podwykonawczych zgłaszają, że jeszcze w tym tygodniu zacznie się wymiana okien w kolejnych budynkach szkolnych, a sprawa to nie byle jaka, bo okna zabytkowe i w tych nowych odtworzyć trzeba każdy szczegół, np. zdobienia.

- Remont na tak duża skalę musi być skończony w sierpniu, żeby we wrześniu szkoła mogła pracować. Remontujemy szkołę, w której kształcą się przyszli pracownicy naszych firm. Środki pozyskane w Powiecie służą więc i firmom i szkolnictwu zawodowemu - mówili wykonawcy-Marian Behrendt z firmy Berhendt i Stanisław Cieszyński z firmy KOM-Bud.

To duże przedsięwzięcie i liczymy, że dzięki wykonanym pracom będziemy oszczędzać potem na ogrzewaniu szkoły - mówi starosta Piotr Boiński.

Źródło: Starostwo Powiatowe