15 września zapraszamy do parku przy Starostwie Powiatowym w Brodnicy przy ul. Kamionka 18  na Festyn Ekologiczny. Będzie tu wiele atrakcji .


15 września – w sobotę zapraszamy na letnie spotkanie z ekologią. W starościńskim parku w sobotę każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

O godzinie 9.00 rusza rajd rowerowy ścieżkami Brodnickiego Parku Krajobrazowego oraz spływ kajakowy po Pojezierzu Brodnickim.

O godzinie 11.00 w parku starościńskim przy ul. Kamionka festyn ekologiczny uroczyście otworzy starosta Piotr Boiński, a potem uczta dla miłośników  muzyki: koncert Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego( I część).

O  12.00 Marian Tomoń, dyrektor Brodnickiego Parku Krajobrazowego oraz Henryk Kapusta, Nadleśniczy Nadleśnictwa Brodnica przedstawią prelekcję pt. „Ochrona środowiska naturalnego a turystyka”.

Godzina 12.30- II część koncertu Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego

13.15- rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych oraz pokaz najlepszych inscenizacji ekologicznych .

W czasie festynu w parku przy siedzibie starostwa będą także : gry i zabawy ekologiczne, zbiórka zużytych baterii („Wymień baterię na ekogadżet”), edukacja na temat zbierania i segregacji śmieci oraz sprzedaż zdrowej żywności.

Festyn pod hasłem „Środowisko ponad wszystko- Letnie spotkanie z ekologią” organizuje Starostwo Powiatowe w Brodnicy w ramach projektu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.