Osoby zainteresowane  utworzeniem nowych przedszkoli mogą uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych.  Wnioski przyjmowane są od 16 maja do 29 czerwca 2012 r.

Projekty dotyczące tworzenia nowych przedszkoli i wnioski o dofinansowanie  można składać od 16 maja 2012 r. od godz. 7.30 do 29 czerwca 2012 r. do godz. 12.00.

- Na realizację projektów wyłonionych w ramach konkursu przeznaczono 35 milionów złotych - informuje Janusz Kołodziejski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedstawicielstwo w Grudziądzu

W konkursie ogłoszonym w ramach Poddziałania 9.1.1 „Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej" wsparcie przeznaczone jest na:

- tworzenie przedszkoli (w tym również uruchamianie innych form wychowania przedszkolnego) w 30% gmin z terenu województwa o najniższym w skali regionu stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Wykaz, z uwzględnieniem 30% gmin o najniższym w skali regionu stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej, załączony jest do dokumentacji konkursowej.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Punkcie Konsultacyjnym w Departamencie Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, ul. M. Skłodowskiej-Curie 73, pokój nr 1, tel. 56 656 10 55, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumentacja konkursowa, załączniki do dokumentacji, pisma IŻ PO KL (interpretacje), pytania i odpowiedzi znajdują się na stronie internetowej (KLIKNIJ TUTAJ).