W Toruniu odbyło się spotkanie samorządowców z województwa kujawsko- pomorskiego, na którym zainaugurowano  prace nad nową strategią rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego.

Marszałek Piotr Całbecki, który do dyskusji na temat strategii województwa zaprosił parlamentarzystów i samorządowców z regionu podkreślał, że zmiany w polityce Unii Europejskiej determinują nowe cele i wyznaczenie nowych priorytetów rozwoju województwa.

- Prace nad przygotowywaniem dokumentu mają odbywać się w procesie ścisłej i aktywnej współpracy z samorządami wszystkich szczebli oraz partnerami społecznymi i gospodarczymi. Planuje się  serię spotkań w powiatach oraz spotkania w grupach tematycznych-mówi starosta Piotr Boiński, który uczestniczył  w spotkaniu w Toruniu.

Do współuczestnictwa w dyskusji nad przyszła strategia zaproszeni także zostali  wszyscy mieszkańcy województwa. W tym celu uruchomiono  specjalny adres poczty elektronicznej – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - na który wszyscy mogą  przesyłać istotne z punktu widzenia nowo powstającej strategii uwagi, związane z kwestiami ważnymi dla lokalnych środowisk.

W konferencji uczestniczyli wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i starostowie, a także przedstawiciele środowisk naukowych i instytucji społeczeństwa obywatelskiego. Samorządowcy otrzymali od marszałka województwa użyteczne na wstępnym etapie budowania strategii „skrzynki na pomysły” - przezroczyste pleksiglasowe sześciany, do których każdy mieszkaniec danego rejonu będzie mógł wrzucić kartkę z własną propozycją do dokumentu.

fot. Starostwo Powiatowe

Mieszkańcy powiatu brodnickiego mogą swoje uwagi do strategii przekazywać za pomocą plastikowej  skrzynki na pomysły, która  stoi  w holu siedziby Starostwa Powiatowego w Brodnicy, ul. Kamionka 18.

Skrzynka na pomysły powędruje później do wszystkich urzędów miast i gmin w powiecie, by na końcu znów pojawić się w starostwie.
(Terminarz wystawienia skrzynki w innych urzędach miast i gmin zostanie podany na stronach starostwa.)

Specjalnymi gośćmi byli kujawsko-pomorscy parlamentarzyści, którzy wcześniej w Urzędzie Marszałkowskim, na zaproszenie przewodniczącej sejmiku Doroty Jakuty i marszałka Całbeckiego, spotkali się z samorządowymi władzami regionu.