Powiatowy Sztab Kryzysowy na bieżąco monitoruje sytuację w powiecie  brodnickim i zagrożenia związane z falą mrozów. Na razie z gmin nie docierają żadne informacje o tym, by ostra zima spowodowała jakieś sytuacje groźne dla mieszkańców. W czasie mrozów nie zapominajmy o zwierzętach.

Na razie, w codziennych raportach  do Sztabu Kryzysowego w powiecie nie dotarły z gmin powiatu brodnickiego żadne niepokojące informacje o sytuacji alarmowych  spowodowanych mrozami.

W najbliższych dniach mróz nie odpuści. W nocy z 2  na 3 lutego nastąpić ma spadek temperatury minimalnej od -22 do - 20 stopni C. W dzień mrozić będzie od -13 do -15 stopni C .

Nie należy lekceważyć mrozu, ubierać się ciepło, chronić szczególnie dzieci i seniorów. Trzeba też pamiętać o zwierzętach, które przebywają na dworze.  Ocieplona buda, ciepły posiłek albo otwarte drzwi do piwnicy mogą uratować zwierzęta przed zamarznięciem.

- Pamiętajmy też o sprawdzeniu bezpieczeństwa ogrzewania. Warto sprawdzić  instalację grzewczą i wentylacyjną, wietrzyć pomieszczenia przy ogrzewaniu piecowym- mówi Dariusz Piotrowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w starostwie .