Departament Funduszy Europejskich w Ministerstwie Zdrowia ogłosił ogólnopolski konkurs na zaprojektowanie plakatu, który w ciekawy i inspirujący sposób przedstawi korzyści, jakie stwarza Europejski Fundusz Społeczny dla ochrony zdrowia. Jest także inny konkurs skierowany  do studentów – osób interesujących się integracją europejską.
Ogólnopolski konkurs na zaprojektowanie plakatu ma m.in.  popularyzować  wiedzę o projektach realizowanych w ramach Działania 2.3 "Wzmocnienie potencjału zdrowia osób pracujących oraz poprawa jakości funkcjonowania systemu ochrony zdrowia".

Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną przyznane w trzech kategoriach wiekowych:

- „Dzieci" (8 – 12 lat),
- „Młodzież" (13 – 17 lat),
- „Dorośli" (od 18 lat).

Termin nadsyłania prac upływa 2 lipca 2012 r.

Na podanej poniżej stronie źródłowej znajdują się do pobrania formularze dla dorosłych, dzieci, młodzieży oraz regulamin konkursu.

Źródło: http://mojregion.eu/program-operacyjny-kapital-ludzki/aktualnosci/czytaj/items/konkurs-plastyczny-na-plakat-promujacy-europejski-fundusz-spoleczny-dla-ochrony-zdrowia.html

Do studentów adresowany jest konkurs pt. Euro – ratunek czy katastrofa organizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundację Koncept Europa (wydawca portalu UniaEuropejska.org).

Należy wybrać jeden z tematów, napisać esej o przyczynach kryzysu w UE i przekonać, jak powinno się z nim walczyć. Do wygrania są laptopy, tablety, aparaty cyfrowe i wiele innych, atrakcyjnych nagród.
Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 16 marca 2012 r. Prace należy wysyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji: tel. 795 619 636 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe zasady organizacji konkursu znajdują się w regulaminie na załączonym poniżej linku.

http://www.uniaeuropejska.org/regulamin-konkursu

Źródło: www.uniaeuropejska.org