„Nie najmłodszego już literaturoznawcę Joachima znienacka coś wyrwało z półsnu”- tak zaczynało się dyktando IX Powiatowego Konkursu Ortograficznego, który przygotowują polonistki z Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy.  Konkursowym zmaganiom patronuje Starosta Brodnicki.

Od dziewięciu już lat uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu brodnickiego co roku walczą o tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii.  W tym roku  konkursowe dyktando pisali najlepsi z ortografii uczniowie z  I LO, III LO, Zespołu  Szkół Rolniczych i  Zespołu Szkół Zawodowych oraz Zespołu Szkół z Jabłonowa Pomorskiego. Każdą szkołę  reprezentowały 4 osoby .

Honorowy tytuł Mistrza ortografii wywalczyła Paula Mroczkowska z Jabłonowa Pomorskiego, uczennica I LO.  Drugie miejsce zajęła Sylwia Sadowska, a trzecie – Katarzyna Szefler.

Jurorzy przyznali też dwa wyróżnienia: Bartłomiejowi Pawelskiemu z III LO w Brodnicy i Agnieszce Walczak z Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy .

Nagrody dla uczestników konkursu fundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy i gospodarz ortograficznej rywalizacji- ZSZ w Brodnicy.

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki książkowe oraz kalendarze promujące powiat brodnicki.