W ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw 2011 organizowane są  warsztaty pn. „Dotacje z Unii Europejskiej w służbie młodym przedsiębiorcom pod nazwą- „Vademecum startera”. Odbędą się one 5 października w Klubie Akcent w Grudziądzu.

Spotkanie skierowane jest do osób zainteresowanych założeniem własnego biznesu oraz informacjami na temat możliwości uzyskania pomocy z Unii Europejskiej, instytucji finansowych i Powiatowego Urzędu Pracy. Podczas zajęć omówione zostaną procedury ubiegania się o wsparcie finansowe i merytoryczne oraz praktyczne aspekty zakładania firmy. Spotkanie będzie także okazją do dyskusji oraz uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące prowadzenia własnego biznesu.

Warsztaty poprowadzi Marta Szarogroder, absolwentka prawa, politologii oraz public relations, pracownik projektu „Centrum Wspierania Przedsiębiorczości - Szansa dla aktywnych" PO KL 6.2, specjalista ds. wsparcia projektów badawczych w „Programie pilotażowym w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Voucher badawczy”.

Warto dodać, że w ramach obchodów Tygodnia MŚP spotkania zaplanowano także w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku i Inowrocławiu. Ponadto, 11 października w siedzibie Toruńskiego Parku Technologicznego odbędzie się konferencja pt. „Europa w 2020 r. – perspektywy zmian dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”. Więcej informacji na temat Tygodnia www.tarr.org.pl/tydzienmsp.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu powinny przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy pod nr faksu: 56 658 89 51      ,             56 654 88 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście na adres: Toruński Park Technologiczny, 87-100 Toruń, ul. Włocławska 167, pok. 234.
Dodatkowych informacji udziela Dagmara Taflińska pod nr tel. 52 5670069, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Starosta Piotr Boiński, przewodniczący RP Roman Pytlasiński oraz wicestarosta Jędrzej Tomella gratulują  gospodyniom pomysłowości i energii w działaniach na rzecz lokalnej społeczności.