Trzy dni w powiecie  brodnickim poświęcone będą ekologicznej energii. III Dni Energii Odnawialnej to cykl ciekawych i seminariów .


Dni Energii Odnawialne już po raz trzeci organizowane są  przez Starostwo w Brodnicy we współpracy  z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

21 września, w środę  o godzinie 10.00 w Jabłonowie Pomorskim, przy ul. Nowy Rynek 5 rozpocznie się seminarium dla uczniów młodzieży ponadgimnazjalnej.

Dr inż. Zbigniew Wyszogrodzki przedstawi wykłady na temat „ Wykorzystanie biomasy” oraz „ Energia wiatrowa” .

O pompach ciepła- zasadach ich działania i wykorzystania mówić będzie mgr inż. Paweł Tomaszewski.

Druga część seminarium w ramach IIII Dni Energii Odnawialnej odbędzie się w czwartek, 22 września o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy, przy ul. Karbowskiej 29.

Dr inż. Zbigniew Wyszogrodzki przedstawi „ Wybrane aspekty techniczne elektrowni wodnych” oraz temat „ Globalne ocieplenie- prawdy i mity”.

Mgr inż. Paweł Tomaszewski powtórzy wykład o pompach ciepła – zasadach ich działania i zastosowaniu.

Ostatni dzień Dni Energii Odnawialnej, 23 września,  przeznaczono na seminarium i konferencję dla przedstawicieli samorządów i przedsiębiorców.

O godzinie 10.00 w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Brodnicy, przy ul. Kamionka 24  otwarcia seminarium dokonają starosta Piotr Boiński oraz mgr inż. Janusz Niedźwiecki, Prezes Regionalnej Agencji Poszanowania Energii w Toruniu.

O godzinie 10.15 dr inż. Zbigniew Wyszogrodzki przedstawi temat „ Ograniczenia emisji dwutlenku węgla i skutków dla gospodarki”. Kolejny wykład pod tytułem: „ Aspekty techniczne i ekonomiczne wykorzystania pomp ciepła” - zaprezentuje mgr inż. Paweł Tomaszewski.

Po przerwie o godzinie 12.00 dr inż. Zbigniew Wyszogrodzki przedstawi „ Ustawę o efektywności energetycznej w perspektywie kierunków i trendów polityki energetycznej”

Od 12.45 zaplanowano dyskusję uczestników.

Przewidywany czas zakończenia seminarium-13.15.