Wiele będzie się działo 4 sierpnia w Osieku na Gminno- Powiatowych Dożynkach 2011. Zapraszamy do spędzenia niedzielnego popołudnia na dożynkowym święcie plonów.

W czasie dożynek w Osieku, poza tradycyjnymi obrzędami  dożynkowymi zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji. 

Będą  m.in. występy Orkiestry Dętej z Brodnicy oraz zespołów: Wesołe Kumoszki, zespołu dziecięcego Biedronki z Osieka , zespołu tańca nowoczesnego   z Gimnazjum Nr 1 z Brodnicy, a także gwiazdy wieczoru: zespołu Mega Dance. Do tańca na wieczornej zabawie tanecznej przygrywać będą  Tomek i Beata z Lipna.

Będzie także wiele innych propozycji ciekawego spędzenia niedzielnego popołudnia m.in.: dla dzieci przygotowano konkursy   na orliku, dla całej rodziny pokazy sztuki fryzjersko- kosmetycznej na stoiska RCKPiU.

Będzie można oglądać słońce przez teleskop z I LO albo zwiedzać  stoiska z  maszynami rolniczymi firmy KALCHEM z Brzozia, PERKOZ  z Brodnicy, Kruszewski  z Pokrzydowa, zdrową żywnością,  wyrobami rzemiosła, pracami artystów i produktami rolniczymi.

Starostowie dożynek powiatowych

Krystyna Frygier

Mieszka z rodziną w Michałkach , gmina Świedziebnia. Z mężem Zbigniewem, radnym Rady Gminy Świedziebnia, prowadzi 40-hektarowe gospodarstwo nastawione na hodowlę krów mlecznych i mięsnych. Dwaj synowie państwa Frygierów są już dorośli, trzeci syn uczy się w gimnazjum.

Pani Krystyna działa w Stowarzyszeniu Kobiet Michałki, a wolne chwile poświęca na czytanie książek i prace w ogrodzie. Jej pasją są kwiaty, których nie brakuje i w domu, i wokół niego.

Wojciech Bejgrowicz


Mieszka w Strzygach, w gminie Osiek. Razem z żoną Bożeną  prowadzi 38-hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję bydła mlecznego i opasów. W wielopokoleniowym domu rodzinnym  mieszka także z rodziną współgospodarz - syn Karol . Drugi syn państwa Bejgrowiczów – Cezary także jest już samodzielny, mieszka z żoną  w Rypinie. Wyjazdy do wnuczki Oliwii w Rypinie są dla pana Wojciecha jedną z większych przyjemności. 

Pan Wojciech cieszy się zaufaniem mieszkańców Strzyg, którzy już po raz drugi wybrali go na  radnego Rady Gminy Osiek.Starostowie  dożynek gminnych w Osieku


Mieczysława Olszewska


Mieszka we Wrzeszewie, gmina Osiek z mężem Eugeniuszem i córką Natalią, która ukończyła filologię angielską. Państwo Olszewscy prowadzą 48-hektarowe gospodarstwo z uprawami i hodowlą bydła mlecznego. Pani Mieczysława lubi komputer i jazdę samochodem, lubi też dalekie podróże.Grzegorz Krajewski


Z Tadajewa jest młodym , choć już doświadczonym rolnikiem gospodarującym na 54 hektarach. Gospodarstwo   nastawione jest na produkcję trzody chlewnej w cyklu zamkniętym, uprawę zbóż i buraków cukrowych. Rodzina Pana Grzegorza to żona Mariola, syn Michał i dwie córeczki- Klaudia i Dominika .

Pan Grzegorz pasjonuje się mechaniką, często sam remontuje maszyny gospodarskie.