Dodatkowe środki z rezerwy celowej budżetu państwa pozyskano dla powiatu brodnickiego na odbudowę powiatowej drogi. 22 sierpnia, podpisano umowę w sprawie dotacji na to zadanie.

Umowa podpisana przez Wojewodę Kujawsko- Pomorskiego Ewę Mes oraz gospodarzy Powiatu Brodnickiego w sprawie dotacji celowej w kwocie 1.600 tysięcy złotych dla Powiatu Brodnickiego to finał zabiegów gospodarzy Powiatu o pozyskanie dodatkowych środków na drogę w gminie Świedziebnia .

- Wiceminister Zbigniew Sosnowski wspierał nasze starania o dotację . Droga Zdroje- Świedziebnia- Grzęby na ponad trzykilometrowym odcinku Świedziebnia- Grzęby była w  fatalnym stanie . Zima poczyniła tam takie spustoszenia, że drogi praktycznie nie było i  trzeba było ją odbudować- mówi starosta Piotr Boiński.

Do 1 miliona sześciuset tysięcy dotacji Powiat dołoży do odbudowy drogi  581.278 złotych. Środki te zarezerwowano w budżecie Powiatu, a roboty na drodze już się prowadzi. Wykonanie przetargu i umowa z wykonawcą były warunkiem podpisania umowy dotacyjnej.

- Wykonawcą drogi jest Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane sp. z o.o. Brodnica. Zgodnie z warunkami dotacji prace mają być zakończone do 30 października 2011, ale zaangażowanie wykonawcy i dobra organizacja firmy każą się spodziewać, że zadanie zakończone będzie przed tym terminem- mówi Czesław Głowacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Brodnicy.