W ostatni weekend lipca w Górznie szykują się wielkie emocje sportowe. 29 lipca na plaży miejskiej rozpocznie się rywalizacja najmłodszych adeptów triathlonu. Mini triathlon rozegrany zostanie w trzech kategoriach wiekowych, osobno dla dziewcząt i chłopców.

W tym samym dniu do rywalizacji przystąpią sportowcy niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich. Będzie to już VII duathlon.

Po południu na kompleksie boisk piaszczystych rozpocznie się VIII Nocny Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. W trakcie turnieju Odbędzie się I Nocny Uliczny Bieg „13 Walasiewiczówny”, zorganizowany z okazji 100 rocznicy urodzin mistrzyni olimpijskiej w 1932 roku, która urodziła się w miejscowości Wierzchownia, w pobliżu Górzna.

W sobotę rozpoczną się Mistrzostwa Polski Seniorów w Triathlonie na dystansie olimpijskim. Będą to już 23 zawody triathlonowe zorganizowane w Górznie.

Po emocjach sportowych, uczestników zawodów, kibiców i mieszkańców oraz gości przebywających  w Górznie, organizatorzy zapraszają na tradycyjny Festyn Rozrywkowy. Gwiazdą wieczoru będzie grupa BABYLON wykonująca covery zespołu BONEY M.