Grupa dzieci z Domu Dziecka w Brodnicy wyjechała dziś na wakacyjną przygodę do Niemiec, gdzie  organizowane jest międzynarodowe spotkanie wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Dzieci z Domu Dziecka w Brodnicy po raz pierwszy wezmą udział w międzynarodowym młodzieżowym wędkowaniu w Niemczech.

Z zaproszenia mogły skorzystać tylko dzieci  w wieku 12- 14 lat , a w tej grupie w brodnickim domu jest  pięć osób . Na niemieckich wakacjach w dniach od 4 do 8 lipca czeka na nich wiele atrakcji, m.in. wędkowanie na pełnym morzu.

- Trzymam kciuki za młodych brodnickich wędkarzy. Z pewnością  odniosą  sukcesy, bo wiem, że dzieci  przygotowywały się wcześniej do wędkarskich zawodów pod okiem specjalistów z brodnickiego oddziału  Polskiego Związku Wędkarskiego, współorganizatora wyjazdu- mówi wicestarosta  Jędrzej Tomella, który żegnał wyjeżdżających z Brodnicy.

- Dziękujemy sponsorom wyjazdu, m.in. Starostwu Powiatowemu w Brodnicy, panu Ryszardowi Boberowi oraz Urzędowi Miasta w Brodnicy, a także   organizatorom - Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu oddział w Toruniu i PZW w Brodnicy– mówi  Justyna Ignalewska, dyrektor Domu Dziecka w Brodnicy.