Biorąc udział w unijnych projektach można zyskać staże i szkolenia i atrakcyjne nagrody:

-Włoskie stowarzyszenie wolontariuszy i pracowników społecznych AUSER Piemonte poszukuje partnerów do projektu
-Pokaż różnicę! Nakręć film!
-Staż w Brukseli za "magisterkę"!
-Europejskie Centrum Badań Muzyki i Sztuki poszukuje partnerów do projektu
Erazmus dla młodych przedsiębiorców
-Ruszył nabór na staże w zagranicznych przedsiębiorstwach
-Centrum szkolenia dorosłych z fińskiego Tampere poszukuje partnerów do projektu

Włoskie stowarzyszenie wolontariuszy i pracowników społecznych AUSER Piemonte poszukuje partnerów do projektu

Włoskie stowarzyszenie wolontariuszy i pracowników społecznych AUSER Piemonte poszukuje partnerów do wspólnego wdrażania projektów. Stowarzyszenie zaangażowane jest we wspieranie działań z zakresu aktywnego starzenia się i wspierania roli osób starszych w społeczeństwie. Jego działanie ma na celu promowanie dialogu między pokoleniami i wzmocnienie roli osób starszych jako ogólnej zasady życia społeczeństwa. Auser Piemonte poszukuje chętnych do współpracy przy aplikowaniu o środki programu Ambient Assisted Living (AAL) w ramach 4 naboru wniosków.

Kontakt:
Federica Pasqua
E-mail:  f.pasqua @ setinweb.it
Tel: +39 33 51 25 54 72

Źródło: http://www.mojregion.eu/biuro-w-brukseli/konkursy/czytaj/items/wloskie-stowarzyszenie-wolontariuszy-i-pracownikow-spolecznych-auser-piemonte-poszukuje-partnerow-do-projektu.html

Pokaż różnicę! Nakręć film!

Trzy wybrane miasta w Europie będzie mógł zwiedzić zwycięzca najnowszego konkursu ogłoszonego przez Parlament Europejski. Zadanie jest proste: wystarczy nakręcić ciekawy film o różnorodności Starego Kontynentu.
Języki, przyzwyczajenia, kuchnia, moda… Różnic jest mnóstwo! Co o nich myślisz? Nakręć film i pokaż go światu. Najpierw jednak wypełnij internetowy formularz, w którym zadeklarujesz zgodę na zasady i warunki konkursu. Znajdziesz go pod adresem www.europarltv.europa.eu/contest

W konkursie „Różnorodność w Europie” może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, płci, rasy, narodowości, religii czy zawodu. Film powinien trwać od 60 sekund do 3 minut, a na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody: zwycięzca zwiedzi – wraz z osobą towarzyszącą – trzy wybrane miasta w Europie, zdobywca drugiego miejsca dostanie iPada, a trzeciego – aparat Leica. O wszystkich wyróżnieniach zdecydują internauci w otwartym głosowaniu

Więcej na stronie: www.europarltv.europa.eu.       Termin przyjmowania zgłoszeń mija 31 lipca 2011 r.

Źródło: www.eurodesk.pl   http://www.mojregion.eu/biuro-w-brukseli/konkursy/czytaj/items/pokaz-roznice-nakrec-film.11110.htmlStaż w Brukseli za "magisterkę"!

Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej – to najnowsza inicjatywa Punktu Informacyjnego Europe Direct – Bydgoszcz, we współpracy z Centrum Europejskim im. Roberta Schumana oraz Wyższą Szkołą Gospodarki. Nagrodzeni absolwenci uzyskają możliwość odbycia stażu w Brukseli. Partnerem konkursu są: posłowe do Parlamentu Europejskiego Janusz Zemke i Tadeusz Zwiefka oraz Portal Spraw Zagranicznych. Patronat nad konkursem sprawuje: Komisja Europejska – Przedstawicielstwo w Polsce.
W siódmym roku obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej oraz na skutek niesłabnącego zainteresowania sprawami związanymi z UE, Punkt Informacyjny Komisji Europejskiej Europe Direct – Bydgoszcz, Centrum Europejskie im. Roberta Schumana oraz Wyższa Szkoła Gospodarki ogłaszają konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej (III edycja 2011).

Konkurs jest skierowany do absolwentów takich kierunków jak: stosunki międzynarodowe, politologia, historia, ekonomia, socjologia, administracja i prawo.
Laureaci zostaną nagrodzenie stażami w Brukseli (dla najlepszej ogólnopolskiej pracy magisterskiej, dla najlepszej ogólnopolskiej pracy licencjackiej oraz najlepszej pracy z województwa kujawsko-pomorskiego).

Fragmenty najlepszych prac zostaną także opublikowane na stronach internetowych partnera konkursu - Portalu Spraw Zagranicznych oraz w recenzowanych publikacji naukowych „Studia i analizy europejskie” oraz „Unia Europejska – perspektywy społeczno-ekonomiczne”. Przewidujemy także liczne nagrody i upominki.

Prace wraz z wymaganymi załącznikami prosimy nadsyłać na adres:
Punkt Informacyjny Europe Direct przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy,
ul. Garbary 3,  85-229 Bydgoszcz
w terminie do 14 listopada 2011 r. Do przesyłki należy dołączyć swoje dane adresowe (miejsce zamieszkania, telefon kontaktowy i adres poczty elektronicznej).

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 1 grudnia 2011 r.
Pytania prosimy kierować do pani dr Karoliny Marchlewskiej
Do pobrania regulamin konkursu.
Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
http://www.mojregion.eu/biuro-w-brukseli/konkursy/czytaj/items/staz-w-brukseli-za-magisterke.html

Europejskie Centrum Badań Muzyki i Sztuki poszukuje partnerów do projektu

Europejskie Centrum Badań Muzyki i Sztuki z Abbaye aux Dames we Francji poszukuje partnerów do projektu, który wdrażany będzie w ramach Programu Kultura. Termin składania wniosków w programie upływa 5 października 2011 r. Abbaye aux Dames obecnie poszukuje konserwatoriów muzycznych, orkiestr, instytucji muzycznych, bibliotek muzycznych, sal koncertowych, festiwali, ale także uczelni sztuk pięknych, szkół projektowania mody, które byłyby zainteresowane współpracą w zakresie:

1. Promocji klasycznego i romantycznego repertuaru jako kluczowego elementu wspólnego europejskiego dziedzictwa muzycznego.

2. Promowanie interdyscyplinarnego dialogu między muzykami i projektantami.

Więcej informacji o projekcie w załączonym poniżej dokumencie.
Kontakt: M. Vincent Soccodato,
European projects coordinator       E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: http://www.mojregion.eu/biuro-w-brukseli/konkursy/czytaj/items/europejskie-centrum-badan-muzyki-i-sztuki-poszukuje-partnerow-do-projektu.html

Erazmus dla młodych przedsiębiorców - Ruszył nabór na staże w zagranicznych przedsiębiorstwach

Młodzi przedsiębiorcy oraz osoby zainteresowane własnym biznesem mogą skorzystać z zagranicznych wyjazdów w ramach programu Erazmus dla młodych przedsiębiorców. Uczestnictwo w programie oferuje nawet sześciomiesięczny pobyt w wybranej przez przedsiębiorcę firmie na terenie Unii Europejskiej, w ramach trwania którego stażyści otrzymają wsparcie finansowe od 560 do 1100 euro wypłacane w formie comiesięcznego stypendium.
Do udziału w programie zachęca się:

*osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej

*młodych przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność nie dłużej niż 3 lata

*przedsiębiorców z sektora MŚP z terenu całej unii, którzy są zainteresowaniem przyjęciem stażysty

Instytucją pośredniczącą w województwie wielkopolskim jest Inqbator Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM, który przyjmuje aplikacje zgłoszeniowe.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.erasmus-entrepreneurs.eu.

Źródło: funduszeonline.pl    http://www.mojregion.eu/biuro-w-brukseli/konkursy/czytaj/items/erazmus-dla-mlodych-przedsiebiorcow---ruszyl-nabor-na-staze-w-zagranicznych-przedsiebiorstwach.11724.html

Centrum szkolenia dorosłych z fińskiego Tampere poszukuje partnerów do projektu

Tampere Adult Education Centre (TAKK) jest jednym z wiodących ośrodków kształcenia dorosłych w Finlandii z prawie 15 000 dorosłych studentów rocznie. TAKK znany jest jako dynamiczna i rozwijająca się instytucja, która zapewnia know-how i rozwój usług dla przedsiębiorstw i społeczności, jak również jako jednostka prowadząca współpracę międzynarodową. Celem TAKK jest zapewnienie studentom doskonałego miejsca do pracy, wykwalifikowanych instruktorów, nauczycieli i indywidualnego planu studiów.

TAKK poszukuje europejskich instytucji partnerskich w zakresie kształcenia i szkolenia w dziedzinie turystyki i gastronomii dla międzynarodowych działań związanych z mobilnością. W pierwszym etapie prac związanych z mobilnością działania byłby ograniczone do wizyt i wymiany dorosłych pracowników działających w tej dziedzinie w celu uzyskania szerszego zrozumienia kształcenia dorosłych w Europie i umiejętności praktycznego nauczania poprzez wzajemne uczenie się. Wizyty i wymiana kadry może następnie prowadzić do innych form współpracy między organizacjami partnerskimi (np. mobilność studentów, projekty rozwojowe) w zależności od konkretnych potrzeb i interesów partnerów. TAKK jest gotów rozważyć różne Programy dla wdrażania w dziedzinie mobilności (np. Leonardo da Vinci, Grundtvig, Nordplus).

Zainteresowani współpracą proszeni są o kontakt.

Kontakt:
Education Manager/Tourism and Catering
Markku Immonen   E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Project Director Päivi Puutio  E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: http://www.mojregion.eu/biuro-w-brukseli/konkursy/czytaj/items/centrum-szkolenia-doroslych-z-finskiego-tampere-poszukuje-partnerow-do-projektu.html