Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy przez cały rok szkolny aktywnie brali udział w zawodach sportowych i różnych konkursach tematycznych.


Uczestników do udziału w rozmaitych konkurencjach przygotowywało liczne grono nauczycieli. Dziś Dyrektor ZSS w Brodnicy Pani Anna Słomińska może pochwalić się świetnymi osiągnięciami swych wychowanków.

-Największym zainteresowaniem wśród uczniów ZSS cieszyły się zawody sportowe. W III Regionalnych Biegach Przełajowych miejsce I zajęli: Katarzyna Charysz, Łukasz Filarski, Wojtek Kamiński , Kamil Jankowski, Mateusz Łobodziński. Damian Jankowski zwyciężył  w Wojewódzkim Turnieju Olimpiad Specjalnych w Tenisie Stołowym. Dwa złote medale zdobył  Łukasz Petla, który startował  w VII Kujawsko – Pomorskim  Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Lipnie – informuje Anna Słomińska, dyr. szkoły.

W marcu ZSS w Brodnicy był gospodarzem I Turnieju Bocce o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy i III Kujawsko – Pomorskiego Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych. W ostatnim I miejsca wywalczyli: Anna Jastrzębska, Piotr Szulc, Kamil Jankowski, Bożena Malinowska, Anna Grąska.

Uczniowie szkoły odnoszą sukcesy także w konkursach tematycznych .

Z powodzeniem próbowali swych sił  w konkursach teatralnych. W finale III Przeglądu Talentów Integracji w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy uczniowie  Szkoły Podstawowej Specjalnej zdobyli I miejsce za inscenizację bajki „Królewna Śnieżka i siedem krasnoludków” .

Na XI Powiatowym Konkursie Palm Wielkanocnych uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy ze swoją palmą zajęli I miejsce. Pierwsze miejsce  zdobyli także  w Wojewódzkim Konkursie plastycznym „W świecie barwy i kreski” .W III Wojewódzkim Konkursie o tematyce ekologicznej „Bądź wzorem dla innych”,  zajęli II miejsce.  II i III miejsca uczniowie ZSS zdobyli w wojewódzkim  konkursie muzycznym na temat  „Tropiąc Fryderyka Chopina”,  organizowanym przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego uczestnicy kółka muzycznego działającego przy ZSS zajęli.