„Agricola - Syn Ziemi” to konkurs, organizowany  przez Urząd Marszałkowski , który promuje osoby związane  z rolnictwem, które w swojej pracy łączą dobre wyniki ekonomiczne z aktywnością społeczną. Nabór wniosków w trzeciej edycji konkursu potrwa do 30 maja.
Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja najbardziej przedsiębiorczych i aktywnych społecznie osób gospodarujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, promowanie rozwoju nowoczesnego rolnictwa, modelu aktywności społecznej i społeczeństwa obywatelskiego. Instytucjami uprawnionymi do zgłoszenia kandydatów do konkursu są: samorządy terytorialne, samorząd rolniczy, związki i organizacje społeczno-zawodowe rolników, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz organizacje pozarządowe.

Zgłoszenia kandydatów do konkursu przyjmowane są do 30 maja. O nominacji do nagrody zdecyduje powołana przez zarząd województwa kapituła konkursu.

Formularze wniosków prosimy przesyłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń. Wszelkich informacji udzielamy pod numerem tel. (56) 646-20-15, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.