29 kwietnia, w piątek kończą rok szkolny absolwenci szkół średnich- tegoroczni maturzyści. W powiecie brodnickim świadectwa ukończenia szkoły odbierze 714  uczniów. Młodsi koledzy absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych,  zgodnie z tradycją,  przypną tegorocznym maturzystom  różyczki.

W piątek , 29 kwietnia w szkołach ponadgimnazjalnych uczniowie  klas maturalnych odbierać będą świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość ta dla absolwentów Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego i Uzupełniającego Technikum dla Dorosłych w Brodnicy  odbędzie się w ZAZ o godzinie 18.00.

W Zespole Szkół Zawodowych wręczanie świadectw połączono z  tradycyjnym różyczkowaniem. Odbędzie się ono 29 kwietnia o godzinie  17.00.

W III LO i I LO- uroczystości różyczkowania odbywają się w późniejszych terminach- już po egzaminach maturalnych .

W Zespole Szkół Zawodowych starosta Piotr Boiński i przewodniczący RP Roman Pytlasiński gratulować będzie uczniom wyników nauczania.

Na nagrodę za najlepsze wyniki w nauce  zasłużyli dwaj uczniowie:  Marcin Błędowski i Szczepan Górtowski.

Szczepan Górtowski  przez trzy kolejne lata brał udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W ubiegłym roku tę olimpiadę wygrał, w tym roku zajął drugie miejsce , przyczyniając się także do sukcesu szkoły, która w ogólnej klasyfikacji olimpijskiej zajęła szóste miejsce w kraju i drugie w woj. kujawsko- pomorskim.

Szczepan Górtowski ma już zapewnione miejsce na studiach. Indeks Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu – miejsce na  wydziale logistyki tej uczelni było główną wygraną w ogólnopolskiej olimpiadzie. Jednak i Szczepan,  i inni uczniowie klas maturalnych muszą jeszcze zmierzyć się z egzaminami maturalnymi. Pierwszy egzamin- z języka polskiego już 4 maja.