Pokłosiem rowerowych wycieczek, romantycznych spacerów i koleżeńskich wypadów na łono natury są piękne zdjęcia. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu brodnickiego prezentowali je na konkursie „ FOTOMANIA”.
8 kwietnia w I LO odbył się finał I Powiatowego Konkursu Geograficzno-Turystycznego „Fotomania”.

Konkurs prowadził pomysłodawca tej ciekawej imprezy  Wojciech Zembrzycki, nauczyciel geografii I LO. Jury stanowili: Agnieszka Lamparska-  fotograf, oraz   nauczyciele geografii z czterech szkół , które w konkursie wzięły udział: Alina Markuszewska  z III LO,  Marcin Motofa- z ZS w Jabłonowie Pomorskim , Aleksandra Roznerska z ZSZ w Brodnicy oraz Wojciech Zembrzycki z I LO .

Konkurs zaplanowano dwuetapowo. Jury najpierw wybrało najlepsze fotografie, na drugi etap uczniowie 23 wybranych prac przygotowali  prezentacje.

Uczniowskim wystąpieniom przysłuchiwali się starosta Piotr Boiński, Stanisław Czajkowski, naczelnik wydziału Oświaty Starostwa w Brodnicy,  Barbara Kopańska, radna Powiatu oraz Wiesław Łupina , dyrektor I LO, ale mimo stresu prezentacje wypadły interesująco.

W kategorii „ Walory przyrodnicze” najwyżej oceniono zdjęcia i prezentację Piotra Markuszewskiego z III LO, drugie miejsce przyznano Annie Partyka z ZS Jabłonowo, trzecie miejsce zdobyła  Klaudia Staniszewska – z ZS w Jabłonowie.

W kategorii „ Walory antropogeniczne” zwyciężczynią została Agnieszka Szulc z I LO , drugie miejsce-  Jakub Machalski- I LO, trzecie miejsce - Klaudia Wisznicka z ZS w Jabłonowie.

Wyróżnienia specjalne:

ZSZ w Brodnicy- Anna Hebel , Jakub Sukalski- z I LO, Kamil Kwiecień z

ZS Jabłonowo oraz z uczeń z III LO.

Nagrodę specjalną Fotografika pani    Agnieszka Lamparska- Wydźgowska przyznała Marcie  Kwaśniewskiej z I LO.

Nagrody dla uczestników FOTOMANII fundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy.