Dwie firmy z powiatu brodnickiego: Unifreeze  i Vorwerk Autotec Polska znalazły się wśród „Filarów Polskiej Gospodarki” województwa Kujawsko- Pomorskiego .

Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez "Puls Biznesu" i czołową agencję badawczą Pentor Research International. Ranking tym różni się od wielu innych zestawień, że jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych firm, odgrywających wiodącą rolę w poszczególnych województwach. Zwycięzcy zostali wskazani przez samych mieszkańców województw.

Starosta Brodnicki przekazał gratulacje firmom, które zyskały prestiżowy tytuł „ Filary Polskiej Gospodarki 2010 Województwa Kujawsko- Pomorskiego, czyli

Unifreeze  i Vorwerk Autotec Polska

Firmy wyróżnione jako Filary Polskiej Gospodarki to firmy cechujące się stabilnością, mające znaczący udział w rozwoju regionu, zarówno jako pracodawcy, wspierający i promujący zatrudnienie, czy umożliwiając rozwój przedsiębiorczości, jak również zaangażowani w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Filary Polskiej Gospodarki to zestawienie firm stabilnych ekonomicznie, a jednocześnie utożsamiających się z regionami, w których prowadzą swoją działalność. Właśnie takie firmy zostaną wyróżnione w trakcie sześciu gal regionalnych organizowanych w styczniu 2011 r.

Tym razem – po raz pierwszy – swoja opinię na temat firm, które spełniają ww. warunki przedstawiały  samorządy.

„ Właśnie samorządy terytorialne jako organy władzy – zlokalizowane zarówno najbliżej lokalnych przedsiębiorców, jak i społeczności – poprzez swoje głosy zdecydują o zwycięzcach plebiscytu w poszczególnych województwach. Chcemy nagradzać dynamiczność, ale także więzi ze społecznościami lokalnymi. W tym właśnie widzimy siłę polskiej gospodarki – w bezbłędnym połączeniu przedsiębiorczości z samorządnością.’- informują organizatorzy rankingu.