Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” już po raz piętnasty organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej.

Laureaci mają możliwość uzyskania indeksów na studia wyższe na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytecie Opolskim oraz Uniwersytecie Szczecińskim. Konkursowi na terenie diecezji patronuje JE bp Edward Dajczak, a współorganizatorem jest Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Koszalińsko – Kołobrzeskiej.

Tekstem źródłowym w XV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej jest Biblia Tysiąclecia z przypisami (wyd. V), a jego zakres merytoryczny obejmuje Pisma św. Pawła (1-2 List do Tesaloniczan; 1-2 List do Koryntian; List do Galatów; List do Filipian; List do Rzymian; List do Kolosan; List do Efezjan; List do Filemona; 1-2 List do Tymoteusza; List do Tytusa).

Zgłoszenia szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zamierzają wziąć udział w Konkursie będą przyjmowane do dnia 20 lutego 2011 r.

Etap szkolny odbędzie się w dniu 10 marca 2011 r., natomiast etap diecezjalny w dniu 15 kwietnia 2011r. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej będzie miał miejsce w dniach 6-7 czerwca 2011 r.

Informacje :
Katolickie Stowarzyszenie
„Civitas Christiana”
ul. Zwycięstwa 135a
75-603 Koszalin

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Koordynator diecezjalny
Paweł Majewicz
tel./fax.:094 346 08 84