Niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z istnienia programów stypendialnych  innych niż te oferowane przez szkoły i uczelnie. Fundacja Dobra Sieć poprzez serwis internetowy www.mojestypendium.pl informuje o programach stypendialnych stowarzyszeń i fundacji, samorządów, firm i uczelni wyższych.


Warto wiedzieć, że organizacje pozarządowe i samorządy stanowią ponad 80 proc. wszystkich realizatorów programów stypendialnych w Polsce. Stypendia to nie tylko sposób wyróżnienia za dobrą średnią w szkole czy na uczelni. W Polsce i na świecie działa wiele organizacji prowadzących różnorodne programy stypendialne: od firm wspierających studentów i specjalistów z jednej dziedziny, poprzez samorządy przyznające stypendia artystom działającym na obszarze danego powiatu, po organizacje umożliwiające uzdolnionym uczniom spędzenie roku w zagranicznej szkole.

Fundacja Dobra Sieć od ponad 10 lat aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy o różnorodnych możliwościach wsparcia wśród młodych ludzi. Od 2006 roku, w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, prowadzi portal MojeStypendium.pl, którego głównym filarem jest baza ofert stypendialnych, konkursów i staży. Od początku istnienia serwisu zgromadzone zostało w niej ponad 11 tysięcy ofert. Stypendia często otwierają furtkę do edukacji, rozwoju zawodowego czy wyjazdu, które w inny sposób byłyby trudne do osiągnięcia. Warto zatem poświęcić chwilę na przejrzenie ofert - istnieje duża szansa, że będzie można znaleźć coś dla siebie.

W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć m.in:

•          bazę aktualnych stypendiów, staży i konkursów,

•          artykuły o stypendiach i grantach,

•          wskazówki, jak starać się o stypendia,

•          listę organizatorów programów stypendialnych,

•          badania rynku stypendialnego,

•          porady dla instytucji przyznających stypendia.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl.


pm/ Starostwo Powiatowe

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież