W niedzielę 18 sierpnia br. odbędą się w Brodnicy uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 99. rocznicy bitwy polsko-bolszewickiej pod Brodnicą. Upamiętnienie wydarzenia odbędzie się w kilku punktach miasta. W związku z przemarszem uczestników na miejsce obchodów, tego dnia od godz. 11.30 do 13.45, wystąpią tymczasowe utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Brodnicy.

Od godz. 11.30. do godz. 11.50 utrudnienia wystąpią na ulicach: Czwartaków, 3 Maja, Mazurska, Mostowa, Kościuszki, Duży Rynek w związku z przemarszem żołnierzy IV Brodnickiego Pułku Chemicznego oraz orkiestry wojskowej na miejsce zbiórki uczestników uroczystości na Dużym Rynku. Stamtąd nastąpi przemarsz do kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej na ul. Farnej.

Następnie od godz. 13.15. do godz. 13.45 utrudnienia wystąpią na ulicach: Farna, Kopernika, Jatki, Hallera, Mały Rynek, Kamionka, Kolejowa, Dworcowa, Gajdy i Świerkowa przy Cmentarzu Wojskowym w Lasku Miejskim, gdzie nastąpi zakończenie przemarszu i dalsza część uroczystości.

Więcej o planowanych obchodach 99. rocznicy bitwy pod Brodnicą - tutaj

pm