W dniu 12 czerwca 2019r. w Urzędzie Miejskim w Brodnicy z inicjatywy Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy w Warszawie odbyło się szkolenie pn.: ”Odpowiedzialna sprzedaż i serwowanie napojów alkoholowych”.


Inicjatywa ta jest jednym z działań mających na celu ograniczenie konsekwencji nadmiernego, nieodpowiedzialnego spożywania alkoholu, które skutkuje m.in. problemami zdrowotnymi, spożywaniem alkoholu przez młodzież, wzrostem zagrożenia przestępczością, z którymi jako społeczeństwo musimy sobie w konsekwencji radzić.

W szkoleniu uczestniczyli brodniccy przedsiębiorcy sprzedający alkohol w placówkach sprzedaży detalicznej i gastronomicznej, kelnerzy i barmani.

Spotkanie miało na celu ugruntowanie wiedzy na temat alkoholu i jego wpływu na człowieka oraz wskazanie ryzyka związanego z nieodpowiedzialną konsumpcją.

Uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty oraz przewodnik dla sprzedawców określający kwestię ich odpowiedzialności społecznej oraz prawnej związanej ze sprzedażą alkoholi. Tematyczne spotkanie z przedsiębiorcami celowo zostało przygotowane przed wakacjami letnimi dzieci i młodzieży, aby w ten sposób uczulić sprzedawców alkoholi na fakt, jak wielka odpowiedzialność za zdrowie i życie ich klientów na nich spoczywa.

 

UM Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież