abler2016

Sprawdź.

12 KWIETNIA 2018, GODZ. 18:00 – „JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI”, reż. Hugo Gelin (120 min.)

To zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, która wszystko stawia na głowie i o szczęściu, które spada jak grom z jasnego nieba.

Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się  Kristin - jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak, gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko, a to oznacza, że szczęśliwy świat Samuela znów stanie na głowie…

Kinomaniakom przypomnę tylko, że „Jutro będziemy szczęśliwi” to remake meksykańskiego mega hitu „Instrukcji nie załączono”.

W roli głównej Omar Sy, znany już nam z filmu „Nietykalni”.

ZWIASTUN - https://youtu.be/Vy4SsIvDcGk


13 KWIETNIA 2018, GODZ. 18:00 - "MOTHER!", reż. Daren Aronofsky (120 min.)

Darren Aronofsky dokonał czegoś nieprawdopodobnego we współczesnym kinie: nakręcił film dla mas, który zmusza do myślenia. Zdania o nim jednak są tak różne, że już nie wiadomo czy to artystyczny niewypał czy filmowe arcydzieło.

W twórczości reżysera granica między prawdą a iluzją często bywa nieostra, nie raz zastanawialiśmy się, oglądając np. „Czarnego łabędzia” czy „Requiem dla snu” na ile ekranowe zdarzenia są realne, a na ile są wytworem zwichrowanej psychiki bohaterów. Tutaj, cienka czerwona linia zostaje przekroczona niemal z marszu. Ekranowy świat niby zachowuje pozory normalności, ale co rusz odsłania przed nami szwy fantazji.

Jedno jest pewne - "Mother!" jest kinem odważnym i ekstremalnym, a przy tym jedynym w swoim rodzaju, dlatego trzeba je koniecznie zobaczyć.

ZWIASTUN - https://youtu.be/WJupPp4CzqY

26 KWIETNIA 2018
W GODZINACH PRZEDPOŁUDNIOWYCH ZAPRASZAMY UCZNIÓW DO FILMOTEKI BDK -  projektu, którego celem jest nie tylko umożliwienie spotkania z kinem, ale przede wszystkim wsparcie uczniów i pedagogów w ich dążeniu do podnoszenia kompetencji medialnych. SEANSE FILMOTEKI BDK SĄ BEZPŁATNE.

GODZ. 9:00 - "PROSZĘ SŁONIA". Seans adresowany do najmłodszych widzów. Pełnometrażowy film animowany, na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna,  o przygodach porcelanowego słonia, który urósł i ożył pod wpływem witamin, dawanych mu przez małego chłopczyka. Cierpiący z powodu niskiego wzrostu Pinio zaprzyjaźnia się ze znalezionym porcelanowym słoniem. Karmi go dużymi porcjami witamin, których sam nie chce łykać i figurka przybiera rozmiary prawdziwego słonia. Słoń nazwany Dominikiem, budzi powszechną sensację….
ZWIASTUN - https://youtu.be/OHmjkqZD7lo

GODZ. 11:00 - Czy wiesz czym jest cyberbullying, jakim jest zagrożeniem dla dziecka i jak z nim walczyć? Do zjawiska cyberprzemocy nawiązuje film „CYBERBULLY”, adresowany do uczniów klas VI-VIII oraz gimnazjum. "Cyberprzemoc" to produkcja ze wszech miar perfekcyjna. Zdecydowanie można zaliczyć ją do filmów edukacyjnych, jednak twórcy postarali się, by zachować wymiar dydaktyczny w sposób przemawiający do widzów w różnym wieku. Uniknęli więc nużącego wykładu na rzecz autentycznie mrożącego krew w żyłach thrillera.
ZWIASTUN - https://youtu.be/Py4C67OUO1o

GODZ. 13:00 - "WOLNY STRZELEC", Dana Gilroya, z Jackiem Gyllenhalem w roli głównej, to produkcja adresowana już do starszej młodzieży. Film jest przerażającą i bardzo aktualną diagnozą, opisującą bezwzględny świat współczesnych mediów oraz ich pogoń za krwawą sensacją. "Wolny strzelec" to umiejętnie balansująca na granicy mrocznej groteski, wyjątkowo aktualna i ostra obserwacja na temat współczesnych mediów. Film nieodparcie przywodzący na myśl klasyczne "Chłodnym okiem" Haskella Wexlera, ale i "Crash" Davida Cronenberga, choć inaczej definiujący pojęcie perwersyjnej przyjemności i sprawnie przyozdobiony wyjątkowo charakterystycznym poczuciem humoru, krytykuje media w ich "wyścigu szczurów" po swój amerykański sen. Po seansie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy etyka zawodowa i wartości moralne we współczesnym świecie mediów, to przeszkoda czy powinność?
ZWIASTUN - https://youtu.be/Bx8AYi78VkA

Do filmów przygotowane zostaną materiały interdyscyplinarne.

GODZ. 18:00 - seans DKF „BRODNICA” - „NAWET NIE WIESZ, JAK BARDZO CIĘ KOCHAM”, reż. Paweł Łoziński (70 min.)

W końcu tak długo wyczekiwany dokument. „NAWET NIE WIESZ, JAK BARDZO CIĘ KOCHAM”, Pawła Łozińskiego, to opowieść o psychoterapii jako kruszeniu międzyludzkich murów i rozbrajaniu uczuciowych pułapek. Odważne i mądre kino, za którym trochę tęskniliśmy, a które promujemy na seansach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Hania i Ewa, dwudziestokilkuletnia córka i jej matka, przychodzą do terapeuty, by rozwiązać problem. Od lat nie potrafią znaleźć wspólnego języka. Dzięki terapii chcą przełamać komunikacyjny impas. Ale czy to jedyny cel ich wizyty u terapeuty? Opowiadając o ich psychoterapii, Łoziński stawia nieoczywiste pytania o możliwość pojednania i sens naprawiania zepsutych relacji. Pokazuje ludzi złaknionych akceptacji. Walcząc o wspólną relację, jego bohaterki przede wszystkim chcą się pozbyć ze swych barków przygniatającego ciężaru. Cena nie gra roli – nawet jeśli oczyszczenie siebie wiąże się z ranieniem tej drugiej, najbliższej osoby.

Tytuł dokumentu Łozińskiego jest wymowny. Miłosne wyznanie łączy się tu z emocjonalnym szantażem. Słowa "nawet nie wiesz" brzmią jak wyrzut kochającego człowieka wobec tego, kto obdarowany miłością zdaje się nie dostrzegać wielkości otrzymywanego uczucia. Tytułowe zdanie pada z ust jednej z bohaterek. Jej słowa mają łagodzić ból, ale dodatkowo zaogniają konflikt. Bo w filmie Łozińskiego nic nie jest oczywiste i łatwe…

ZWIASTUN - https://youtu.be/qK-mFdpfHMM

Wpisowe - 10 zł, płatne przelewem, na konto 09 1020 5024 0000 1802 0010 1022, Brodnicki Dom Kultury, ul. Przykop 43. W tytule wpłaty wystarczy
wpisać DKF BRODNICA.

Składka członkowska jest dobrowolna, a pieniądze są przeznaczane na cele statutowe.


28 KWIETNIA 2018

12:00 - SEANS Z MAMĄ I TATĄ - „PROSZĘ SŁONIA” (62 min.)
Pełnometrażowy film animowany, na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna,  o przygodach porcelanowego słonia, który urósł i ożył pod wpływem witamin, dawanych mu przez małego chłopczyka. Cierpiący z powodu niskiego wzrostu Pinio zaprzyjaźnia się ze znalezionym porcelanowym słoniem. Karmi go dużymi porcjami witamin, których sam nie chce łykać i figurka przybiera rozmiary prawdziwego słonia. Słoń nazwany Dominikiem, budzi powszechną sensację….
ZWIASTUN - https://youtu.be/lDl1CWnIdew

14:00 - KINO MALUCHA (30 min.) - „MALI ODKRYWCY”, „MASZA i..” oraz inne bajeczki
W bloku SEANS Z MAMĄ I TATĄ prezentujemy bajki pełnometrażowe, adresowane do dzieci w wieku szkolnym, maluszków natomiast (od niemowlaka, do przedszkolaka) zapraszamy do KINA MALUCHA - w tym bloku proponujemy krótsze bajeczki, trwające nie dłużej niż 10 min. jedna (czas trwania seansu nie przekracza 40 min.), dzieci mogą siedzieć u opiekunów na kolanach, na sali włączone jest lekkie oświetlenie, a dźwięk przyciszany. Wszystko po to, by zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki dla maluszków, dla których często jest to pierwsza wizyta w kinie.

Na seanse KINOTEKI BRODNICA nie wnosimy napojów ani prowiantu.

Salę dla widzów otwieramy kwadrans przed seansem.

NA WSZYSTKIE SEANSE KINOTEKI BRODNICA JEST WSTĘP WOLNY.

29 KWIETNIA 2018 - OBJAZDOWE KINO VISA

TELEFONICZNA REZERWACJA BILETÓW: (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00.
PRZEDSPRZEDAŻ - https://kino.visa.pl/trasa_kina/szczegoly/51
BILETY 2D: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny).
BILETY ULGOWE: zakupu biletów ulgowych można dokonać jedynie w kasie kina, w dniu seansu.
Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać w kasie kina, NAJPÓŹNIEJ pół godziny przed seansem.
Kasa kina czynna w dniu seansów od godz. 11:00

GODZ. 11:30 - „PLAYER ONE" (140 min.)
Familijny, komedia 2D DUBBING PL, od 7 lat.
Akcja rozgrywa się w roku 2045, kiedy to świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia się w chaosie. Ludzie znajdują ratunek w OAZIE, ekspansywnym uniwersum rzeczywistości wirtualnej stworzonym przez błyskotliwego ekscentryka Jamesa Hallidaya (Mark Rylance). Przed śmiercią Halliday postanawia przekazać swoją niewyobrażalną fortunę pierwszej osobie, która odnajdzie cyfrowe „wielkanocne jajko” ukryte gdzieś w OAZIE. Rozpoczyna się rywalizacja, która wkrótce ogarnia cały świat. Młody Wade Watts (Tye Sheridan), kiepski kandydat na bohatera, postanawia dołączyć do karkołomnego, zakrzywiającego rzeczywistość wyścigu po skarb w fantastycznym uniwersum pełnym tajemnic, odkryć i niebezpieczeństw.
ZWIASTUN - https://youtu.be/GiKfJnG-qp4

GODZ. 14:30 - "GNOMEO I JULIA. TAJEMNICA ZAGINIONYCH KRASNALI" (85 min.)
Animacja, familijny, 2D DUBBING PL, BO.
Gnomeo i Julia powracają w pełnej przygód komedii animowanej. Z londyńskich ogrodów znikają w tajemniczych okolicznościach krasnale ogrodowe. Zagadkę ich zaginięcia pomoże rozwiązać Gnomeowi i Julii słynny detektyw - Sherlock Gnom.
ZWIASTUN - https://youtu.be/lOHyGQTNHgY

GODZ. 16:20 - "TOMB RAIDER" (120 min.)
Familijny, komedia 3D DUBBING PL, od 10 lat.
Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika zaginionego przed laty. Teraz, jako 21.letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie, znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie, u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?
ZWIASTUN - https://youtu.be/1g5noxaWZSo

GODZ. 18:30 - „TWARZ” (90 min.)
Dramat, od 13 lat, Srebrny Niedźwiedź na tegorocznej, 68. edycji MFF w Berlinie!
Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.
Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie („W Imię…”), Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno („33 sceny z życia”). Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”). Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Shillera. Za zdjęcia i montaż odpowiadają kolejno stale współpracujący z Małgorzatą Szumowską - Michał Englert i Jacek Drosio. W filmie wykorzystane zostały utwory zespołu Metallica.
ZWIASTUN: https://youtu.be/fj5s5JzPDS8

GODZ. 20:30 - „PITBULL. OSTATNI PIES” (120 min. )
Dramat, film akcji, od 15 lat.
„Pitbull. Ostatni pies” to film w reżyserii Władysława Pasikowskiego, twórcy „Jacka Stronga” i kultowych „Psów”. W rolach głównych zobaczymy "starą gwardię" bohaterów, czyli Marcina Dorocińskiego jako oficera Despero, Krzysztofa Stroińskiego jako Metyla oraz Rafała Mohra czyli Nielata, teraz nazywanego Quantico. Obsadę najnowszego "Pitbulla" dopełniają: Dorota "Doda" Rabczewska, Cezary Pazura - profil oficjalny, Adam Woronowicz, Krzysztof Kiersznowski, Iza Kuna, Michał Kula, Marian Dziędziel, Zbigniew Zamachowski oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak. Gościnnie, w epizodach, na ekranie pojawią się wokalistka: Katarzyna Nosowska oraz bokserzy Artur Szpilka i Dereck Chisora.
„Pitbull. Ostatni pies” to kawał rasowego kina sensacyjnego, pełnego świetnych dialogów i pełnokrwistych postaci, które nie zawiedzie zarówno fanów serialowego „Pitbulla”, jak i miłośników ostatnich hitów - „Pitbull. Nowe porządki” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Dwa ostatnie łącznie zgromadziły w kinach ponad 4 miliony widzów! Producentem filmu „Pitbull. Ostatni pies”, podobnie jak poprzednich produkcji „Pitbull. Nowe porządki” oraz „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, jest Emil Stępień. Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz - prosto z Waszyngtonu - Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz - Czarna Wdowa...
ZWIASTUN - https://youtu.be/o01KV0aaSKo

Źródło: BDK