abler2016

Jeśli nie masz pomysłu na to, jak spędzić zimowe ferie albo Walentynki, zapraszamy do KINOTEKI BRODNICA. Czeka nas podróż do krainy baśni,  odwiedzimy Manchester, dowiemy się co jest solą ziemi dla Sebastião Salgado, a czym jest milczenie dla Scorsese, zobaczymy plaże Dunkierki i poznamy wyjątkowego, porcelanowego słonia.

Wszystkie seanse KINOTEKI BRODNICA są bezpłatne.
ZAPRASZAMY!

14 LUTEGO, GODZ. 18:00 - KINOTEKA NA WALENTYNKI-
„PO PROSTU PRZYJAŹŃ” (110 min.)
Wielowątkowa, wzruszająca opowieść o przyjaźni wystawionej na niejedną próbę. Komedia autorów „Listów do M”, w reż. Filipa Zybera, znanego m.in. z takich produkcji jak „Lekarze”, „Prawo Agaty” czy „BrzydUla” Obraz swoja obecnością zasilili najbardziej lubiani polscy aktorzy, m.inn. Agnieszka Więdłocha (znaną przede wszystkim z udanej „Planety Singli”), Magdalena Różczka, Maciej Zakościelny, Piotra Stramowski („Pitbull”), Bartłomiej Topa i Marcin Perchuć. Ich wieloletnia przyjaźń zostanie wystawiona na próbę w obliczu trudnych, życiowych doświadczeń. W „Po prostu przyjaźń” pojawią się duże pieniądze, ciężka choroba, tęsknota za założeniem rodziny i niemoralna propozycja.


15 LUTEGO, GODZ. 10:00 - „SMERFY: POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI” (90 min.)
W nowym, w pełni animowanym filmie poznamy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu.


15 LUTEGO, GODZ. 13:00 - „LA LA LAND” (130 min.)
Rozśpiewane widowisko hołdujące wielkim musicalowym klasykom, opatrzone zjawiskowymi kreacjami aktorskimi i zachwycające estetyką wykonania.  „La La Land” to majstersztyk zapomnianego gatunku, który spełni marzenia i oczekiwania fanów musicali, a nieprzekonanych do tej konwencji zaskoczy lekkością oraz wciągającą opowieścią.

15 LUTEGO, GODZ. 15:30 - „MANCHESTER BY THE SEA” (140 min.)
Obsypany nagrodami dramat, w reż. Kennetha Lonergana, to głęboko przejmująca, chwilami nieoczekiwanie zabawna eksploracja mocy rodzinnej miłości, wspólnoty, poświęcenia i nadziei.
Po śmierci starszego brata, Lee Chandler (genialny Casey Affleck - nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego aktora pierwszoplanowego), zszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem, wraca w rodzinne strony, do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną, Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

15 LUTEGO, GODZ. 18:00 - „DUNKIERKA” (105 min.)
Nominowane do Oscara widowisko, w reżyserii wizjonera kina, Christophera Nolana (trylogia „Batman”, „Interstellar”, „Incepcja”).
Film opowiada o wydarzeniach z maja i czerwca 1940 roku, gdy z Dunkierki ewakuowano ponad 300 tys. żołnierzy.
W rolach głównych rewelacyjni Tom Hardy i Cillian Murphy.


16 LUTEGO, GODZ. 18:00
KINO MOCNE - „MILCZENIE” (160 min.)
Martin Scorsese po 30 latach starań i planowania zrealizował swój wymarzony film, który dotyka tematu wiary i zwątpienia nie tylko w wymiarze religijnym, ale także świeckim. Film oparty jest na powieści Shusaku Endo i inspirowany autentycznymi wydarzeniami. To opowieść o zderzeniu dwóch cywilizacji i religii. Dwaj misjonarze (Andrew Garfield i Adam Driver) przedostają się potajemnie do Japonii, gdzie muszą odnaleźć swojego zaginionego mistrza (Liam Neeson). W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią, muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ludzie powinni cierpieć albo ginąć za wiarę?

17 LUTEGO, GODZ. 16:00
KINO MÓWI - „SÓL ZIEMI” (110 min.)
Film o Sebastião Salgado, którego nie możesz przegapić!
”Sól Ziemi” opowiada historię ikony współczesnej fotografii - Sebastiao Salgado. Ten legendarny brazylijski artysta przez kilkadziesiąt lat podróżował po całym świecie dokumentując największe tragedie ludzkości - wojny, ludobójstwo, klęski głodu, przymusowe emigracje - i utrwalał je na zdjęciach w wyjątkowo poruszający sposób. Sławę przyniosły mu cykle czarno-białych artystycznych fotografii poświęcone kondycji człowieka, ukazujące z wielką godnością jądro ciemności: cierpienie, okrucieństwo i śmierć. W swoim najnowszym projekcie „Genesis”, poświęconym pięknu Ziemi, Salgado po raz pierwszy zdecydował się odejść od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację, gdzie krajobrazy przypominają obrazy z Księgi Rodzaju.
“Sól Ziemi” w reżyserii Wima Wendersa i Juliano Ribeiro Salgado (syn artysty) został przez krytyków obwołany najlepszym pełnometrażowym filmem dokumentalnym 2014 roku.


20 LUTEGO, GODZ. 10:00 - „KOPCIUSZEK” (105 min.)
Zapraszamy do wspaniałego, pełnego piękna i magii świata Disney’a. Zobacz zrealizowaną z rozmachem klasyczną baśń w zupełnie nowym wydaniu i razem z Kopciuszkiem przeżyj zapierającą dech w piersiach przygodę.
Pogardzana przez złą macochę (Cate Blanchett) i przyrodnie siostry piękna Ella (Lily James) postanawia kierować się w życiu dobrocią serca i radą matki: „Miej odwagę i bądź dobra”. Pewnego dnia spotyka w lesie księcia (Richard Madden) i postanawia wyjść naprzeciw przeznaczeniu. Spotkaj Dobrą Wróżkę (Helena Bonham Carter), wybierz się na uroczysty bal i przeżyj magiczne chwile, zanim zegar wybije północ!

22 LUTEGO, GODZ. 10:00 - „PROSZĘ SŁONIA” (63 min.)
Był sobie chłopiec o imieniu Pinio. Ponieważ był bardzo mały, mama dawała mu witaminy. Chłopczyk nie lubił witamin i chował je w trąbie malutkiego słonika z porcelany. Wkrótce maskotka ożyła i zaczęła szybko rosnąć. A co może się wydarzyć, kiedy w domu pojawi się ogromny słoń? Dowiecie się tego, oglądając ten zabawny film.

23 LUTEGO, GODZ. 18:00 - „AŻ POLEJE SIĘ KREW” (seans w ramach DKF „BRODNICA”)
"AŻ POLEJE SIĘ KREW", to kino na najwyższym poziomie, można śmiało powiedzieć, że Daniel Day-Lewis swoją rolą osiągnął aktorski Mount Everest i potwierdził tylko, że wielkim aktorem jest. Na wyżyny swojego reżyserskiego kunsztu wspiął się również P.T. Anderson, którego znamy już z obsypanych nagrodami, kontrowersyjnego "Boogie Nights" (do dziś Mark Wahlberg żałuje decyzji o zagraniu głównej roli w tym filmie) czy "Magnolii". Nie mogę nie wspomnieć o Paulu Dano (widzowie DKF "BRODNICA" znają go z filmu "Człowiek-scyzoryk"), który w niczym nie ustępuje Danielowi Day-Lewisowi, a który to wyrasta na genialnego, w swoich kreacjach niepowtarzalnego, aktora.
"Aż poleje się krew", to kino totalne, perfekcyjnie zrealizowane, zdyscyplinowane, ale i nieco niewygodne, bo wymagające, stawiające przed widzem przeszkody - jeśli jednak postanowimy z nimi się zmierzyć, otrzymamy w nagrodę naprawdę coś wielkiego..
Wpisowe - 10 zł

25 LUTEGO, GODZ. 12:00 - SEANS Z MAMĄ I TATĄ (seanse adresowane do dzieci w wieku szkolnym) - „ZWIERZOGRÓD” (110 min.)

25 LUTEGO, GODZ. 14:00 - KINO MALUCHA (seanse od niemowlaka, do przedszkolaka) - „MASZA I NIEDŹWIEDŹ” oraz inne bajeczki (40 min.)

 

Brodnicki Dom Kultury