abler2016

Sprawdź repertuar...


4 STYCZNIA - KINO KOBIET
17:30 - JEDZ, MÓDL SIĘ, KOCHAJ” (140 min.)
20:00 - „ŚWIATŁO MIĘDZY OCEANAMI” (130 min.)

5 STYCZNIA - KINO MOCNE
17:30 - „KRÓL ARTUR: LEGENDA MIECZA” (126 min.)
20:00 - „OBCY: PRZYMIERZE” (120 min.)

7 STYCZNIA
12:00 - SEANS Z MAMĄ I TATĄ (bajki pełnometrażowe dla dzieci w wieku szkolnym) - „GRU, DRU I MINIONKI” (96 min.)
14:00 - KINO MALUCHA (krótkie bajeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym) - „MASZA”, „PSI PATROL” i inne (45 min.)
16:00 - KINO KOBIET - "EXCENTRYCY: PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY" (film z Maciejem Stuhrem i Sonią Bohosiewicz - 112 min.)

8 STYCZNIA - FILMOTEKA BDK
W oparciu o KINOTEKĘ BRODNICA, realizowany jest program edukacyjno-medialny, pn. FILMOTEKA BDK, adresowany do uczniów ze wszystkich szkół powiatu brodnickiego. Jego celem jest wsparcie uczniów i pedagogów w ich dążeniu do podnoszenia kompetencji medialnych.

Spotkania FILMOTEKI BDK odbywają się na sali widowiskowej Brodnickiego Domu Kultury, a ich przebieg przewiduje krótkie wprowadzenie, projekcję oraz dyskusję po seansie (jeżeli czas na to pozwoli). Do wyświetlanych filmów przygotowywane są interdyscyplinarne materiały dydaktyczne.
8:30 - „MAŁY KSIĄŻĘ” (seans dla uczniów SP)
„MAŁY KSIĄŻĘ”, według Antoine’a de Saint-Exupery’ego to pełna przygód i magii historia dla dzieci i dorosłych, którzy też kiedyś byli dziećmi, choć niewielu z nich o tym pamięta… Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna niezwykła podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia..
11:00 - „CYBERSZANTAŻ" (seans dla uczniów gim. oraz klas 6-8 SP)
Film przedstawia dramatyczną historię pewnej zbuntowanej nastolatki, która uzależniona jest od mediów społecznościowych. Scenarzystów "Cyberszantażu" zainspirowały prawdziwe historie osób, które stały się celem przestępców działających w Internecie. Postać głównej bohaterki wykreowała znana z serialu "Gra o tron", Maisie Williams.

13:00 - „JAK ZOSTAĆ KRÓLEM” (seans dla uczniów szkół średnich)
31 października 1925 r. tysiące osób zgromadziło się na londyńskim stadionie Wembley, by uczestniczyć w uroczystym zamknięciu Wystawy Imperium Brytyjskiego. Do tłumów miał przemówić książę Albert (późniejszy król Jerzy VI). Jednak zamiast płomiennej mowy publiczność usłyszała tylko mało zrozumiały bełkot. W końcu młodszy brat następcy tronu zaciął się na dobre, wywołując drwiący śmiech na trybunach… Kto mógł wówczas przypuszczać, że za kilka lat ten nieśmiały mężczyzna zasiądzie na tronie Brytyjskiego Imperium i stoczy heroiczną walkę o….słowa.
Głównymi postaciami, wokół których toczy się akcja filmu, są król Jerzy VI (Colin Firth) oraz Lionel Logue (Geoffrey Rush), logopeda, który pomógł królowi przezwyciężyć jego największą traumę - jąkanie. Tłem tej opowieści jest Europa lat 30., w której faszystowskie Niemcy i komunistyczny Związek Radziecki  szykują się do rozpętania Małej Apokalipsy. Czy władca Imperium Brytyjskiego może stawić dumnie czoło Hitlerowi i Stalinowi, skoro nie może przezwyciężyć własnej ułomności?

12 STYCZNIA - DKF„BRODNICA”
18:00 - „SIERANEVADA” (historia rodziny, która spotyka się na uroczystym obiedzie, 40 dni po śmierci głowy rodu. Film, łączący powagę z elementami czarnego humoru, został rumuńskim kandydatem do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny, otrzymał nominację do Złotej Palmy, nagrody LUX oraz Złotej Kamery)

16 STYCZNIA - FILMOTEKA BDK
9:00 - seans dla podopiecznych brodnickiej CARITAS
11:00 - „OSKAR I PANI RÓŻA” (seans dla uczniów klas 6-8 SP)
„Oskar i pani Róża” to francuski film nakręcony na podstawie książki Erica Emmanuela Schmitta pod tym samym tytułem. „Oskar i pani Róża” to film o oswajaniu najgorszego lęku, lęku przed śmiercią. To przestroga dla rodziców, przypomnienie, jak ważne jest wsparcie, bliskość, szczerość, nadzieja i miłość. To mądre kino, w którym, jak w życiu - łzy i smutek mieszają się uśmiechem.

WSZYSTKIE SEANSE KINOTEKI BRODNICA SĄ BEZPŁATNE!
Informacji udziela Kasia Watkowska - tel. +48 668 283 124

 21 STYCZNIA - KINO VISA

KINO w BDK, 21 STYCZNIA 2018 – REPERTUAR


TELEFONICZNA REZERWACJA BILETÓW: (22) 357 85 00 lub (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00.
BILETY: normalny - 16 zł.  Zakupu biletów ulgowych (14 zł – szkolny, studencki, seniora, rodzinny) można dokonać jedynie w kasie kina, w dniu seansu.  Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać w kasie kina, NAJPÓŹNIEJ pół godziny przed seansem.
Kasa kina czynna w dniu seansów od godz. 11:30

12:00 - „MAGICZNA ZIMA MUMINKÓW”
Animowany, familijny, komedia 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: B.O., czas trwania: 80 minut.
To będzie wyjątkowa zima w świecie Muminków. Wyjątkowa, bo pierwsza. W śnieżnej, mroźnej Finlandii, którą zamieszkują, zazwyczaj zasypiają na zimę, by po obudzeniu powitać piękno wiosny i cieszyć się resztą roku. Czy Muminki będą niewyspane? Chyba nie, czeka je bowiem mnóstwo niespodzianek, a przede wszystkim pierwsze święta i magia gwiazdki. „Magiczna zima Muminków” to wielki kinowy powrót kultowej bajki autorstwa Tove Jansson. Muminki od lat cieszą się sławą kultowych bohaterów zarówno książkowych, jak i telewizyjnych. Na stałe weszły do popkultury, gdzie zajmują godną pozycję ukochanych postaci wszystkich dzieci. To na ich przygodach wychowywały się – i wciąż wychowują – kolejne pokolenia. W filmie usłyszymy m.in. Piotra Fronczewskiego, który jest narratorem zimowej opowieści, Macieja Musiała, który wciela się w postać Muminka, Natalię Kukulską (jej głosem przemówi Mamusia Muminka) oraz Macieja Stuhra (Tatuś Muminka).
ZWIASTUN - https://youtu.be/kDAzSUprtXk

14:00 - „NA SKRZYDŁACH ORŁÓW”
Biograficzny, dramat, religijny, ograniczenia wiekowe: od 12 lat, czas trwania: 108 minut.
„NA SKRZYDŁACH ORŁÓW” to wzruszająca, oparta na faktach historia Erica Liddella (JOSEPH FIENNES), szkockiego lekkoatlety, dwukrotnego medalisty olimpijskiego, który przyniósł chwałę ojczyźnie i Bogu.
Ujmujący skromnością, pobożny Eric Liddell jest utalentowanym graczem rugby i świetnym biegaczem. Za wszelką cenę chce rozwijać swój talent do biegania, traktując go jako Boży dar. W 1924 roku Eric Liddell startuje w igrzyskach olimpijskich w Paryżu na dystansie 400 metrów i we wspaniałym stylu wygrywa, ustanawiając przy tym nowy rekord olimpijski. Po tym biegu powiedział: „Tajemnicą mojego sukcesu na 400 metrów jest to, że pierwsze 200 metrów biegnę tak szybko, jak tylko potrafię, pozostałe 200 metrów, z Bożą pomocą, biegnę jeszcze szybciej”.
„Latający Szkot”, bo tak go nazywano, po wygranej w Paryżu unika sławy i wyjeżdża do Chin jako misjonarz, gdzie podejmuje pracę nauczyciela w angielsko-chińskiej szkole.
Kiedy w 1937 roku Japonia zaatakowała Chiny, jego rodzina oraz część misjonarzy wyjechała do Kanady. Liddell wraz ze swym przyjacielem Xu Niu (SHAWN DOU), działaczem ruchu oporu, zostaje, by nieść pomoc innym. Wkrótce trafia do japońskiego obozu internowania, gdzie cały czas opiekuje się potrzebującymi, głównie dziećmi.
Ostatni wyścig wielkiego mistrza odbył się w 1944 roku. Miał wtedy 42 lata i był wyniszczony przez miesiące niedożywienia, wycieńczony i prawdopodobnie już cierpiący na guza mózgu. Jego jedynym rywalem był młodszy o 20 lat i pozostający w świetnej formie, japoński kapitan.
Eric Liddell, bohater olimpijski, zdobywca złota dla Wielkiej Brytanii, który biegł w piekle, nigdy nie został uwolniony. Umarł w obozie w lutym 1945 roku, na kilka miesięcy przed kapitulacją Japonii, stając się bohaterem podziwianym po dzień dzisiejszy.
ZWIASTUN - https://youtu.be/PB1vhEwgewY

16:00 - „PADDINGTON 2”
Familijny, komedia 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: B.O., czas trwania: 103 minuty.
W kolejnej odsłonie swoich przygód, Paddington jest pełnoprawnym członkiem rodziny Brownów. W trakcie poszukiwań idealnego prezentu na setne urodziny swej ukochanej cioci Lucy, Paddington zauważa w antykwariacie pana Grubera wyjątkowo urodziwą książkę-rozkładankę. Aby zarobić na jej kupno, dzielny miś podejmuje się szeregu dziwacznych prac. Jednakże książka zostaje pewnego dnia skradziona... Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę, nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie, gdy futrzasty zada swe fundamentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?! Nie sądźcie misia po pazurach.
ZWIASTUN - https://youtu.be/XvAL6gB2VF0

18:15 - „ATAK PANIKI”
Czarna komedia PL, ograniczenia wiekowe: od 13 lat, czas trwania: 100 minut.
Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie.
Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę. Brawurowa komedia, w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo.
Obsada: Artur Żmijewski, Dorota Segda, Magdalena Popławska, Grzegorz Damięcki, Bartłomiej Kotschedoff, Aleksandra Pisula, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Nicolas Bro, Julia Wyszyńska, Adam Nawojczyk, Roman Gancarczyk, Anna Romantowska i inni.
ZWIASTUN - https://youtu.be/O3_l49bMRh8

20:30 - „GOTOWI NA WSZYSTKO: EXTERMINATOR”
Komedia PL, ograniczenia wiekowe: od 12 lat, czas trwania: 118 minut.
Film opowiada o czterech kumplach, którzy próbują zrealizować porzucone marzenia. Niegdyś tworzyli obiecujący heavy metalowy zespół „Exterminator”, który rozpadł się z hukiem na najważniejszym dla nich koncercie. Po dziesięciu latach skłóceni koledzy spotykają się na stypie swojego lidera Cypka (Sebastian Stanki Stankiewicz). Wokalista zespołu Marcyś (Paweł Domagała) to wieczny dzieciak zatopiony w latach 90.tych. Choć ma stałą partnerkę (Agnieszka Więdłocha) i prowadzi sklep z ojcem, to woli grać na starym Atari. Lizzy (Piotr Żurawski) gitarę zamienił na pracę w spółdzielczym banku. Basista Jaromir jak dobry ojciec rodziny tyra w fabryce. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie dla psychicznie chorych. Pewnego dnia dostają propozycję od ambitnej pani burmistrz (Dominika Kluźniak), która okazuje się wielką fanką „Exterminatora” ze starych czasów i ma do wykorzystania unijne środki na kulturę. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz
konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert…
ZWIASTUN - https://youtu.be/Nr1ZtM--opw