abler2016

Już w najbliższy weekend, tj. 21 maja br. rozpoczynamy kolejny, czwarty sezon imprez triathlonowych spod znaku "V".

Brodnica jako sprawdzona przez organizatorów i zawodników miejscówka ponownie będzie areną zmagań zawodników rywalizujących w wodzie i na lądzie. Uczestnicy będą mieli do wyboru 3 dystanse, 1/4, 1/2 i 1/8 Iron Man. Dobra nawierzchnia trasy rowerowej, nowy odcinek biegowy (ścieżka rowerowo-biegowa) i niewielka odległość części pływackiej od strefy zmian - to główne elementy dające możliwość sprawnego przeprowadzenia zawodów oraz gwarantujące komfort zawodników.

Pierwszym elementem zawodów jest pływanie, które odbywa się w otwartym akwenie wodnym na różnych dystansach. Start i meta tego etapu zaplanowano na plaży miejskiej nad jeziorem Niskie Brodno.

Drugim etapem jest jazda rowerowa po drogach o podłożu asfaltowym. Zawody realizowane są na drogach publicznych, przy zamkniętym lub częściowo zamkniętym ruchu drogowym. W miejscach szczególnie niebezpiecznych Policja oraz służby Organizatora czuwają nad bezpieczeństwem zawodników i kierowców. Start oraz meta tego etapu znajdować się będzie na ul. Wczasowej. Ulicą Wczasową zawodnicy wystartują w kierunku miejscowości Żmijewo – Żmijewko – Zbiczno. Dalej drogą powiatową w kierunku miejscowości Ciche. Nawrót w wyznaczonym punkcie, a następnie powrót tą samą trasą.

Trzecim elementem w rywalizacji jest bieganie, które realizowane jest na wyznaczonej trasie biegowej wyłączonej z ruchu pojazdów. Trasa w postaci pętli odbywać się będzie po ścieżce pieszo – rowerowej biegnącej wzdłuż drogi powiatowej – Brodnica – Zbiczno.

Godziny startu poszczególnych dystansów:
09:00 start, dystans 1/2 IM, sztafeta 1/2 IM
10:45 start dystans 1/4 IM, sztafeta 1/4 IM
11:30 start dystans 1/8 IM

W związku z realizacją imprezy sportowej planowana jest zmiana organizacji ruchu dla drogi powiatowej Brodnica – Ciche – 21 maja 2017 r.:
godz. 08:40 – rozpoczęcie wprowadzania zmiany organizacji ruchu
godz. 09:00 – zamknięcie wjazdu na wyłączone z ruchu ulice i sprawdzenie poprawności zmiany organizacji ruchu przez Policję
ok. godz. 13:30 – zakończenie trwania zmiany organizacji ruchu na tym odcinkuUrząd Miejski Brodnica