abler2016

W ramach "Nocy Muzeów 2017" w całej Polsce będzie można bezpłatnie zwiedzać tysiące muzeów, zamków, fortów i innych historycznych obiektów. Brodnica również przyłącza się do akcji.


19.05.2017 r.( piątek) wszystkie obiekty Muzeum (Zamek Krzyżacki, Spichlerz, Brama Chełmińska) będę dostępne dla zwiedzających w godzinach od 18.00 do 02.00. Tego dnia Muzeum w Brodnicy zapewnia nie tylko bezpłatny dostęp do stałych ekspozycji i wystaw, ale również bogatą i różnorodną ofertę imprez towarzyszących.

O godz. 19.00 w Pałacu Anny Wazówny odbędzie się koncert Grażyny Nity „Miłość Ci wszystko wybaczy”zorganizowany w ramach cyklicznej imprezy „Ździebełko Ciepełka 2017”. Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Michałowskiej oraz Muzeum w Brodnicy. Zadanie dofinansowane jest ze środków Gminy Miasta Brodnicy. WSTĘP WOLNY

W Spichlerzu zorganizowany zostanie pokaz filmów przyrodniczych wraz z konkursem o tematyce ekologicznej „Zielony w temacie”, w którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody (zadanie dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu).
Zamek Krzyżacki oferuje możliwość zwiedzania z przewodnikiem wystaw: „Region brodnicki w średniowieczu” oraz „Rzeźby i detale architektoniczne z kaplicy zamkowej”. W trakcie zwiedzania będzie można dowiedzieć się m.in. jak funkcjonował zamek, jak nazywały się poszczególne komnaty oraz do czego służyły. Ponadto zorganizowana zostanie zabawa pt.:”Bajkowy bieg po ukryty skarb”, która przeznaczona jest dla dzieci z rodzicami oraz tych, którzy mogą poruszać się bez opiekunów. Zabawa odbędzie się w godz. od 18.00 do 19.00. Zbiórkę chcących wziąć udział w zabawie zaplanowano na dziedzińcu zamkowym o godz. 18.00.

Galeria Brama oprócz udostępnienia zwiedzającym aktualnych wystaw przygotuje loterię fantową. Do udziału w loterii zapraszamy wszystkie dzieci odwiedzające obiekt. Do wygrania będą słodycze oraz drobne nagrody rzeczowe.Inf. Muzeum w Brodnicy