Owacje na stojąco, łzy wzruszenia i słowa uznania dla BDK oraz Tomka Piotrowskiego - tak lakonicznie można by podsumować wieczór 29 października 2016, w BDK.

Powiedzieć jednak o nim tylko tyle, to powiedzieć tyle, co nic. Monodram Justyny Sieńczyłło, na co dzień związanej z Teatrem Kamienica w Warszawie ściągnął do BDK tłumy, a wszystko to zasługa jednej osoby, Tomka Piotrowskiego, który zamiast narzekać na to, że w Brodnicy nic się nie dzieje postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i w ramach projektu "Brodnicka Kopalnia Inicjatyw Kulturalnych" zrealizował swój pomysł na kulturę, pod nazwą "Kocioł Teatralny". W tym teatralnym kotle, oprócz autorskiej komedii małżeńskiej Emiliana Kamińskiego, pt. "Mój Dzikus", brawurowo zagranej przez Justynę Sieńczyłło, zmieściły się również warsztaty aktorskie dla młodych adeptów sztuki scenicznej, które poprowadziła Katarzyna Chmara-Collins. Pani Katarzyna jest dyplomowaną aktorką, która szczególnie upodobała sobie teatr improwizowany i właśnie tę formę sceniczną poznawali na warsztatach młodzi artyści. - Duże zainteresowanie warsztatami, a także zapał do pracy i atmosfera, którą stworzyli uczestnicy wskazują, że warto zorganizować ich kolejną edycję - mówi Tomasz Piotrowski, koordynator projektu.

"KOCIOŁ TEATRALNY" finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Dom Kultury+Inicjatywy lokalne 2016. Projekt wsparło również Biuro Podróży i Kantor Wymiany Walut"AutoLine, Hanny Drozdowskiej.
Więcej zdjęć tutaj: https://www.facebook.com/brodnickidomkultury/photos/?tab=album&album_id=1167665459965758Brodnicki Dom Kultury