Przygotowania do sezonu letniego idą w Miejskim Uczniowskim Klubie Lekkoatletycznym Brodnica całą parą. Jednym z elementów przygotowań są starty w biegach przełajowych.

W Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w biegach przełajowych w Białych Błotach wystartowało 10 zawodników i zawodniczek MUKL Brodnica. W zawodach bardzo dobrze spisał się Robert Kaczorek, który wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza województwa w biegu na 3000 m w kategorii junior młodszy. Brązowy medal w kategorii open wywalczył w biegu na 4000 m Andrzej Jaranowski a czwarty w tym biegu był Tomasz Kuźniarski. W kategorii młodzik tuż za podium uplasował się w biegu na 2000 m Łukasz Magalski. Wśród dziewcząt na dystansie 2000 m najlepiej spisała się Jadwiga Sarnowska w kategorii młodzik zajmując miejsce na początku drugiej dziesiątki.

Już za kilka dni brodniccy lekkoatleci wystartują w Mistrzostwach Makroregionu w Człuchowie gdzie rywalizować będą w kategorii młodzik z zawodnikami z województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

- Do walki o medale powinien włączyć się Błażej Ciżyński na 3000 m i Łukasz Magalski na 2000 m – mówi Zenon Rosiński, trener brodnickich lekkoatletów. – Za kolejne dwa tygodnie czekają nas Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych juniorów i juniorów młodszych w Iławie. Pobiegnie Robert Kaczorek i Patryk Rzepka, obaj na 3000 m. Po ich starcie wiele sobie obiecuję.

Tekst: (ever), Extra Brodnica