Koncerty, spotkania autorskie, wystawy, recitale, a także święto patrona miasta w tym roku przyświecać będzie Dniom Brodnicy. Przez sześć dni brodniczanie oraz goście, będą mieli okazję do wspólnego świętowania, które w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie. Gwiazdami tych wyjątkowych dni będą: Piotr Kupicha i zespół FEEL, Kasia Popowska, Teresa Werner oraz Marcin Daniec.Dni Brodnicy rozpoczynamy już 11 czerwca, o godz. 18:00 wystawą w Galerii Brama pt. “KRAKOWSKIEGO LAIKONYKA EGO, W BOSKIEJ KOMEDII DANTEGO”, autorstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza – znanego i znakomitego muzyka, kompozytora, współtwórcy kabaretu i zespołu “Anawa”. Miłośników twórczości artysty zapraszamy tego samego dnia na spotkanie z Janem Kantym Pawluśkiewiczem o godz. 19.00 do sali wielkiej Pałacu Anny Wazówny. Organizatorem spotkania jest Urząd Miejski w Brodnicy oraz Muzeum w Brodnicy. Wstęp wolny.

12 czerwca Brodnicka biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Vincentem V. Severskim autorem bestsellerowej serii sensacyjno-szpiegowskiej „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”. Vincent V. Severski to pseudonim emerytowanego pułkownika polskiego wywiadu. Przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością. Zajmował jedno z najwyższych stanowisk kierowniczych w Agencji Wywiadu. Odszedł ze służby w 2007 roku. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30 w Pałacu Anny Wazówny. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Brodnicy oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy. Wstęp wolny.

13 czerwca obchodzić będziemy uroczystości związane ze świętem patrona miasta św. Antonim. Główne uroczystości rozpoczną się o godzinie 17.15 na przedzamczu w Brodnicy. Po nabożeństwie ku czci świętego Antoniego z Padwy, odbędzie się procesja z relikwiami i figurą świętego do klasztoru oo. Franciszkanów.

14 czerwca zapraszamy na dwa wydarzenie. Pierwsze odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy. O godzinie 11.50 usłyszymy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych, a o godzinie 12.00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Brodnicy zobaczymy prezentację Nadleśnictwa Brodnica oraz pokaz pracy pilarką w wykonaniu pracowników Zakładu Usług Leśnych. Organizatorem jest Nadleśnictwo Brodnica

Natomiast o godzinie 18.30 w Pałacu Anny Wazówny zapraszamy na IV Międzynarodowe Spotkania Bardów „Herbata u Bułata”, w którym udział wezmą: Ludmiła Tatarova i Siergiej Dżigurda - Rosja, Natalia Soboleva - Ukraina, Karen Mamikonyan - Armenia, Steve Kindler - USA, Andre Raniszewski - Francja, Marina Marciniak z zespołem w składzie: Małgorzata Wierzbowska, Andrzej Telej, Dominka Świątek, Antoni Muracki oraz Jacek Beszczyński i Zespół Nadziei Maleńka Orkiestra w składzie Leszek Miliński, Tomasz Gumiński i Krzysztof Kwiatkowski (Polska) Spotykamy się ponownie na poetyckim szlaku w Pałacu Anny Wazówny 14 czerwca o godz. 18.30. Będą z nami piękne pieśni Okudżawy, Cohena, Wysockiego, Nohawicy, Brela i wielu innych wspaniałych poetów. Wystąpią przed nami artyści z Polski, Rosji, USA, Francji, Ukrainy, Armenii pod artystycznym kierownictwem Jacka Beszczyńskiego – toruńskiego barda. Organizatorem imprezy są: Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Burmistrz Brodnicy, Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA Oddział Okręgowy w Toruniu, Muzeum w Brodnicy.

15 czerwca na koncertowej scenie Dni Brodnicy, na brodnickim przedzamczu wystąpią lokalni artyści z Brodnickiego Domu Kultury. Odbędzie się również koncert Teresy Werner, Kasi Popowskiej oraz Piotra Kupichy i zespołu Feel. Organizatorami są: Urząd Miejski w Brodnicy, Brodnicki Dom Kultury oraz Muzeum w Brodnicy.

17:00 - występy artystyczne BDK

18:00 - Teresa Werner

19:30 - Kasia Popowska

21:00 - Piotr Kupicha i zespół Feel

Tegoroczne święto miasta zakończymy 16 czerwca na Dużym Rynku w Brodnicy. O godzinie 18.00 wstąpi ze swoim recitalem Marcin Daniec. Występ przeplatany będzie koncertem zespołu DO DNA. Organizatorem jest Urząd Miejski w Brodnicy oraz Brodnicki Dom Kultury.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Dni Brodnicy jest bezpłatny. Zapraszamy.

UM Brodnica