Dyskusyjny Klub Filmowy "BRODNICA" zaprasza na brodnicką premierę "Przystanku" - arthouse'owego filmu Bartosza Reetza, wyznaczającego nowe horyzonty sztuki filmowej w polskim kinie!

Seansowi towarzyszyć będzie projekcja wybranych przez Bartosza Reetza, wyjątkowych etiud, obrazujących różne oblicza kina artystycznego, a po projekcji reżyser spotka się z brodnicką publicznością.

To filmowe spotkanie z krótkim metrażem rozpocznie film chilijskiego reżysera, Torresa Leivy, "WOMENS WORKERS LEAVING THE FACTORY" (21 min.), inspirowany pierwszym filmem w historii kinematografii, czyli "Wyjściem robotników z fabryki" braci Lumiere.

Kolejny film, to "WIARA" (15 min.) Tatiany Fedorovskiej (producent Andriej Konczałowski), potem zobaczymy ukraińsko-rumuńsko-bułgarską produkcję "ECCE HOMO", Dimitara Kutmanova (30 min.), następnie tureckie "NIEZASŁANE ŁÓŻKO" ("DAGINIK YATAK"), w reż. Eytana Ipekera (11 min.), a na zakończenie autorski debiut naszego gościa, "PRZYSTANEK" (14 min.), który zostanie pokazany w Iranie, na największym festiwalu filmowym, w regionie Bliskiego Wschodu - Fajr International Film Festival.

Szczegółowe informacje na fb/dyskusyjnyklubfilmowy

WSTĘP WOLNY, ZAPRASZAMY!

BARTOSZ REETZ -
absolwent produkcji filmowej i telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W latach 2003-2008 student prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Producent krótkometrażowych filmów fabularnych.


BDK