BRODNICKI DOM KULTURY ZAPRASZA NA XII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO BRODNICA 2019!

W DNIACH 6-7 KWIETNIA 2019 DO BRODNICY ZJADĄ TANCERZE Z CAŁEJ POLSKI!

Współzawodnictwo odbywać się będzie w następujących kategoriach:
6 KWIETNIA zaprezentują się tancerze, w kat: DISCO DANCE SOLO/DUETY/MINIFORMACJE, DISCO SHOW FORMACJE, JAZZ SOLO/DUETY/MINIFORMACJE oraz INNE FORMY/FORMACJE (kat. wiekowa: maluszki do lat 8, dzieci 9-12 lat, juniorzy 13-16 lat, seniorzy - pow. 16 lat).
7 KWIETNIA: HIP-HOP SOLO, HIP-HOP DUETY, HIP-HOP MINIFORMACJE oraz HIP-HOP FORMACJE (kat. wiekowa: maluszki do lat 8, dzieci 9-12 lat, juniorzy 13-16 lat, seniorzy - pow. 16 lat).

Turniej poprowadzi Wojtek WOCO Krawczuk.

Sędziowie: Paweł Wasielewski Warszawa, Małgorzata Szulc Legionowo, Robert Śliżewski Suwałki, Jan Kwiatkowski Inowrocław, Andrzej Kieroński Białe Błota, Iwona Łagodzińska Kłodawa, Agnieszka Sikorska, Karina Rybszleger Brodnica.
Honorowy Patronat nad XII OTTN BRODNICA 2019 objął burmistrz Brodnicy, Jarosław Radacz.

Pierwszy TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO w Brodnicy miał miejsce pod koniec lat 90., w nowo wówczas otwartym Zespole Szkół nr 1. Odbyły się tylko dwie jego edycje, zorganizowane pod auspicjami Polskiej Federacji Tańca Nowoczesnego, co wiązało się jednak z dość wysokimi opłatami na rzecz Federacji i wydarzenie, po drugiej edycji naturalnie wygasło. Dopiero w 2007 roku, wicedyrektor BDK, Małgorzata Katarzyna Miętkiewicz oraz Karina Rybszleger (instruktor tańca w BDK) postanowiły je reaktywować, już jako wyłączny Organizator OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU TAŃCA NOWOCZESNEGO. Sukces przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Choć na pierwszy po latach OTTN trudno było znaleźć chętnych, to i tak wzięło w nim udział ok. 250 tancerzy z całej Polski. Potem było już tylko lepiej. Kolejne lata potwierdziły, że ranga Turnieju wzrasta i tancerzy zaczęło przybywać. Dokładamy wszelkich starań, by wśród członków jury zawsze był ktoś z „top 10” najlepszych choreografów w Polsce. Niewątpliwie, na rangę Turnieju wpływa również i to, że oprócz głośnych, medialnych nazwisk, które przyciągają publiczność, w skład jury wchodzą uznani i cenieni we własnym środowisku profesjonaliści. OTTN w Brodnicy, to również świetna okazja do promocji miasta - w czasie Turnieju do Brodnicy przyjeżdża ok. 2 tys. osób, z kilkudziesięciu miast Polski.

Brodnicki Dom Kultury