abler2016

Ponad 200 gimnazjalistów ze szkół powiatu brodnickiego odwiedziło III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy w czasie Drzwi Otwartych.


W czasie Drzwi Otwartych w III LO wiele atrakcji czekało na gości - uczniów gimnazjów z powiatu brodnickiego, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły. Goście powitani przez dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Tomasza Wysockiego zwiedzali szkołę, uczestniczyli w mini-lekcjach, przygotowanych w pracowniach przedmiotowych.W sali językowej była zabawa z literami na dużych tablicach i układanie z nich słów anglojęzycznych. Uczono się też języka włoskiego na wesoło poprzez karaoke i bawiąc się w głuchy telefon. U sportowców można było wziąć udział w mini zawodach, zapoznać się z osiągnięciami i trofeami prezentowanymi na wystawie sportowej.W sali audytoryjnej uczniowie zaproszeni zostali do „ Kina Wolność” na program artystyczny. Biolodzy i chemicy w pokazie satyrycznym próbowali oddać codzienność szpitalną na oddziale chirurgicznym, jednocześnie ucząc gości anatomii i biologii. Fizycy i informatycy zaprezentowali pokazy fizyczne, kalambury i tajniki robotyki.

 

Na boisku można było spróbować swoich sił w pokazie bokwy. Nie zabrakło też stoiska z gadżetami III LO, ulotkami i reklamą szkoły oraz  pysznego poczęstunku ze smakołykami.Red

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież