abler2016

W styczniu 2018r. do brodnickiej Komendy Policji zgłosiła się kobieta, która w Brodnicy znalazła pieniądze. Właściciel powinien zgłosić się do starostwa po odbiór zguby. To nie jedyny przypadek odnalezionego mienia, które czeka na swojego właściciela w starostwie.


W Starostwie Powiatowym w Brodnicy funkcjonuje Biuro Rzeczy Znalezionych.  Tu trafiły pieniądze, które ostatnio  znalazła brodniczanka.

Osoba, która zgubiła pieniądze może je odzyskać , zgłaszając się  do Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Brodnicy, ul. Kamionka 18, pokój nr 201 (II piętro)   tel.: 56/4950809.

Powyższy przypadek nie jest jedynym. W Biurze Rzeczy znalezionych w Starostwie w Brodnicy jest także inna odnaleziona w Brodnicy kwota pieniędzy, która też czeka na właściciela .
 Jeśli więc poszukujemy utraconej rzeczy warto kontaktować się z Biurem Rzeczy  Znalezionych  w Starostwie Powiatowego w Brodnicy, ul. Kamionka 18.

Pouczenie:
1. Zgodnie z art. 187 § 1 Kodeksu cywilnego rzecz znaleziona, która nie zostanie przez osobę uprawnioną odebrana w ciągu roku od dnia doręczenia jej wezwania do odbioru, a w przypadku niemożności wezwania - w ciągu dwóch lat od jej znalezienia, staje się własnością znalazcy, jeżeli uczynił on zadość swoim obowiązkom. Jeżeli jednak rzecz została oddana staroście, znalazca staje się jej właścicielem, jeżeli rzecz odebrał w wyznaczonym przez starostę terminie.
2. Warunkiem odebrania rzeczy znalezionej jest złożenie szczegółowego opisu tej rzeczy lub przedstawienie dokumentów potwierdzających prawo własności.
3. Starostwo Powiatowe w Brodnicy nie ponosi odpowiedzialności za stan techniczny znalezionych rzeczy.


Maria Oryszczak, rzecznik prasowy Starostwo Powiatowe w Brodnicy


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież