abler2016

Tradycyjnie już, z końcem roku, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet:  Góra Grosza, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Uczestnicy Hufca Pracy w Brodnicy również przyłączyli się do XVIII już edycji tej akcji. Między 11 a 15 grudnia członkowie Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych, pod opieką wychowawcy p. Anny Grążawskiej, zbierali wśród swoich kolegów monety groszowe. Większość zbiórki przeprowadzono podczas zajęć lekcyjnych w budynkach CKZiU na ul. Karbowskiej, dzięki wsparciu dyrektora J. Gniadkowskiego.


Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysięcy dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą się wychowywać we własnym domu oraz wsparcie dla ich opiekunów. Przedsięwzięcie ma także misję edukacyjną – pokazanie młodzieży, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem zarówno ze strony młodzieży, jak i nauczycieli – wszyscy chętnie wrzucali monety do świątecznego worka. 8 stycznia reprezentacja Rady Młodzieży wraz z opiekunem podliczyła zebrane fundusze i przesłała je na adres Towarzystwa Nasz Dom. W tym roku udało się zebrać 32 zł 81 gr, czyli dobrze ponad 3kg groszaków.

Autor artykułu: wychowawca 2-1 Hufca Pracy Anna Grążawska

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież