Do 18 października przyjmowane są zgłoszenia do konkursu „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2013”.

 

- Ideą konkursu jest wyłonienie i promowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa kujawsko-pomorskiego bazujących na wiedzy, innowacji oraz nowoczesnych technologiach - czytamy na stronie www.liderzy.tarr.org.pl.

 

Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: innowacyjne średnie przedsiębiorstwo, innowacyjne małe przedsiębiorstwo i innowacyjne mikroprzedsiębiorstwo.

 

- Technologie, produkty i usługi, które uzyskają punktację powyżej 20 pkt będącej średnią punktów wszystkich członków kapituły konkursowej będą umieszczone w specjalnie dedykowanej konkursowi publikacji i rozpowszechnione na terenie województwa oraz kraju - informuje Maria Oryszczak, rzecznik brodnickiego starostwa. - Wszyscy uczestnicy konkursu będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych usług ośrodka Enterprise Europe Network w Toruniu, działającego przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., który oferuje między innymi pomoc w znalezieniu partnerów handlowych na terenie UE oraz rozpowszechnianie informacji o innowacyjnych działaniach uczestników konkursu. Dla firm biorących udział w konkursie istnieje możliwość stworzenia profilu technologicznego, który rozesłany zostanie do firm europejskich w celu zainicjowania współpracy - dodaje pracownica urzędu.

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.liderzy.tarr.org.pl. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 28 listopada. Udział w konkursie jest bezpłatny.

AM