Dzisiaj (14.09. - sobota) o godz. 12:15 w miejscowości Niewierz doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Renault Scenic i Opel Astra śmierć na miejscu poniosły 4 osoby (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci). Kolejne 6 osób trafiło do szpitala. Droga w chwili obecnej jest całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy przez miejscowość Bobrowo i Małki.


Fot: ebrodnica.pl


[aktualizacja]
Osoby zmarłe w wypadku były w wieku 18, 15, 12 oraz 9 lat

[aktualizacja]
Zmarła kolejna osoba z samochodu marki opel

[aktualizacja z KPP Brodnica]

5 ofiar śmiertelnych i 5 osób rannych, w tym dzieci, to bilans tragedii, która rozegrała się w miejscowości Niewierz pod Brodnicą. Przyczyny i okoliczności zdarzenia, wyjaśniają brodniccy śledczy pod nadzorem prokuratora.

Tragedia rozegrała się kwadrans po 12.00. wtedy dyżurny brodnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu się dwóch samochodów w miejscowości Niewierz. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, zastali 4 ofiary śmiertelne w tym troje dzieci, które podróżowały oplem astrą. Jedna osoba z opla trafiła do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarła. Pięć osób, które jechały renault scenic, trzy osoby dorosłe i dwoje dzieci, również z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala w Brodnicy. Policjanci pod nadzorem prokuratora, szczegółowo wyjaśniają okoliczności i przyczyny tej tragedii.

[aktualizacja - Straż Pożarna]
W dniu 14 września o godzinie 12.19 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Brodnicy otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na krajowej 15 w miejscowości Niewierz. Do działań zadysponowano łącznie 7 zastępów straży pożarnej w tym ponad 20 strażaków. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano na jezdni dwa samochody osobowe po zderzeniu członowo-bocznym, droga krajowa nr 15 była całkowicie zablokowana. Podróżujący samochodem Renault opuścili pojazd o własnych siłach (3 osoby dorosłe oraz 2 dzieci), natomiast pasażerowie Opla pozostawali w pojeździe (5 osób). Działania zastępów JRG w pierwszej fazie polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanych w pojeździe Opel z użyciem sprzętu hydraulicznego. Po usunięciu dachu oraz drzwi samochodu, w koordynacji z ekipami karetek pogotowia, ewakuowano z pojazdu 1 osobę. Znajdujący się na miejscu lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon 4 pozostałych osób podróżujących Oplem. W dalszej kolejności działania strażaków skupiły się na udzieleniu pomocy medycznej dwóm pasażerom Renault w oczekiwaniu na koleją karetkę pogotowia. Po czynnościach operacyjnych Policji i prokuratora wydobyto z pojazdu ciała ofiar wypadku. Działania zostały zakończone około godziny 16.00.

Wypadek w Niewierzu k. Brodnicy

Brodnica - Wypadek w Niewierzu

Fot: KPP Brodnica