Kierowca z Nowego Miasta Lubawskiego — Michał Genstwa, który liczy sobie 20 lat, dobrym wynikiem zadebiutował w zawodach Rallycross Cup w Słomczynie. Michał startuje w brodnickich barwach Auto-Szulc z Gorczenicy.

Słomczyńskie zawody są częścią serii imprez rallycrossowych, w którym biorą udział najlepsi Polscy zawodnicy tej dyscypliny.

Sam rallycross jest jednym z elementów sportu samochodowego z udziałem super mocnych aut, w których zawodnicy ścigają się na asfaltowo-szutrowych torach, w liczących około kilometra okrążeniach.
W swoim debiutanckim rallycrossie w Słomczynie, w pierwszym dniu rywalizacji, Michał wygrał za kierownicą "renówki" clio (2 z trzech) biegi kwalifikacyjne, co pozwoliło na start z 3 pola w finale A w Klasie Supernationals. Ostatecznie zawody ukończył na 6 miejscu w Supernationals i 4 w swojej klasie — FH4 (od 1600 cm do 2000 cm).

W następnym dniu rywalizacja zaczęła się pechowo bo już w pierwszym biegu kwalifikacyjnym, po wyjściu ze startu zablokowała się skrzynia biegów i cały czas jechał na "dwójce". Nie przeszkodziło jednak w zajęciu 5 miejsca w klasie Supernationals i 2 miejsca w podklasie FH4.

Warto zaznaczyć, że Michał przejął sportowego bakcyla od swojego ojca Mariana Genstwy, mistrza torów rally-crossowych i ściganta górskiego i rywalizuje z dobrymi rezultatami od 2007 roku. Zdobył już tytuły mistrza, v-ce mistrza i II v-ce mistrza Warmii i Mazur w klasie junior. Młody zawodnik jest od początku związany z Automobilklubem Nowomiejskim.