W piątek w wypadku drogowym zginął ksiądz Leszek Witkowski, który przez dwa lata był wikarym w Parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim.

 

Do wypadku doszło w Wielki Piątek około g. 10.50 na krajowej „piętnastce” w Kurzętniku.


- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym opel astra wykonując manewr wyprzedzania zahaczyła swoim pojazdem w przyczepę volkswagena passat jadącego z przeciwka - informuje st. post. Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowy  KPP w Nowym Mieście Lubawskim. - Kobieta straciła panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu uderzając w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy citroen jumper. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer opla. Do szpitala przewieziono kierującą oplem oraz kierowcę dostawczego citroena. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Droga krajowa K-15 była zablokowana przez 3 godziny. Wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie - podkreśla oficer prasowy.

fot. KPP Nowe Miasto Lubawskie

W wypadku tym zginął ks. Leszek Witkowski, który w latach 2008-2010 był wikarym w Parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim.

Eksporta ciała śp. ks. Leszka Witkowskiego do kościoła w Nowym Mieście Lubawskim odbędzie się we wtorek (10 kwietnia) o g. 16.30.
 O g. 21.00 trumna zostanie przewieziona i wprowadzona do kościoła parafialnego w Jastrzębiu, gdzie w środę (11 kwietnia) o g. 11 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe.

fot: Stanisław R. Ulatowski

Śp. ks. Leszek Witkowski był rezydentem w Parafii p.w. Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim.

 

AMT

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież