Zwycięstwem dziennikarzy z tygodnika „Express Płocki” zakończyły się Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Starych Jabłonkach. Mariusz Sobczak i Andrzej Felic w emocjonującym, trzy setowym pojedynku pokonali Przemysława Klisia i Marka Witkowskiego z redakcji eBrodnica.pl, która broniła tytułu mistrzowskiego.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski wystąpiła rekordowa liczba drużyn – 30 par. Turniej z udziałem mediów poprzedziło uroczyste losowanie grup, które przeprowadził Mariusz Wlazły. Nasza redakcja została rozstawiona i trafiła do grupy, która w przedmeczowych spekulacjach została okrzyknięta „grupą śmierci”.

Rywalizacja na boiskach rozpoczęła się w sobotę. Pogoda nie sprzyjała zawodnikom, którzy musieli zmagać się z porywistym wiatrem, deszczem i temperaturą odczuwalną poniżej 10 stopni Celsjusza. Przemysław Kliś i Marek Witkowski sobotnie zmagania zakończyli z kompletem zwycięstw i zajęli pierwsze miejsce w grupie.

W niedzielę turniej wkroczył w decydującą fazę. Rozegrano ćwierćfinały, półfinały, mecz o III miejsce oraz finał. eBrodnica.pl w drodze do finału nie straciła nawet seta. W finale eBrodnica.pl musiała zmierzyć się z doświadczoną parą  „Expressu Płockiego”. Pierwszy set przypominał siatkarskie szachy. Do samego końca walka toczyła się punk za punk, a set zakończył się wynikiem 23:21 dla eBrodnica.pl. W drugim secie Mariusz Sobczak i Andzej Felic musieli odrabiać stratę punktową, którą wypracowali sobie zawodnicy naszej redakcji. Po dramatycznej walce zawodnicy „Expressu Płockiego”, wygrali drugiego seta i wszystko musiało rozstrzygnąć się w tie-break. Decydujący set wygrali bardziej doświadczeni zawodnicy z Płocka. Warto przypomnieć, że Mariusz Sobczak przed laty był zawodowym siatkarzem, grającym m.in. w AZS Olsztyn z którym zdobył mistrzostwo Polski. Przemysław Kliś i Marek Witkowski zajęli drugie miejsce, a trzeci byli dziennikarze z portalu internetowego Siatka.org.

Rywalizacja dziennikarzy tradycyjnie poprzedziła wielkie święto siatkówki plażowej w Polsce, które odbędzie się od 25 do 31 lipca. Na plażach Hotelu Anders zagoszczą najlepsi zawodnicy świata, rywalizując w prestiżowym Turnieju Grand Slam, rozgrywanym w ramach cyklu World Tour.