W dniu 26.09.2019r. o godz. 11:00 w sali Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy, przy ul. Zamkowa 1  odbędzie się „redebata” społeczna, podsumowująca zeszłoroczne spotkanie pt. „3 x BEZPIECZEŃSTWO”, której organizatorem jest brodnicka policja oraz Burmistrz Brodnicy.


Do uczestnictwa w redebacie podsumowującej zeszłoroczne spotkanie zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniami dotyczącymi szeroko pojętego bezpieczeństwa osób w wieku senioralnym. Policjanci omówią przestępstwa, którymi ofiarami najczęściej zostają osoby w wieku senioralnym ( oszustwa „na wnuczka”, telemarketera czy domokrążców), omówią zasady bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w „sieci” (bezpieczeństwo konta bankowego, bezpiecznych zakupów oraz bezpieczeństwo danych i prywatności)  Zostaną przedstawione rozwiązania zgłoszonych problemów i rekomendacji.

Celem debaty jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie aktualnych zdarzeń z osobami w wieku senioralnym, a także przepisów ruchu drogowego. Należy podkreślić, że tylko ukierunkowane działania profilaktyczne, przy wymianie informacji z mieszkańcami mogą znacznie poprawić szeroko pojęte bezpieczeństwo.

 

KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież