Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /domeny/brodnica/templates/jm-hot-news-ef4/html/modules.php:43) in /domeny/brodnica/plugins/system/jch_optimize/platform/cache.php on line 192
Ostrzeżenie o upałach - stopień drugi | Brodnica - nasze miasto

Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o upałach. Wystąpienie zjawiska przewidywane jest od godz. 12 we wtorek, 25 czerwca, do godz. 18 w środę, 26 czerwca 2019 r.


Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Zostało wydane na podstawie informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Prognozuje ono upały, podczas których temperatura maksymalna w dzień osiągać będzie wartości od 31 do 33°C, a temperatura minimalna w nocy od 18 do 19°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 90 proc. Nadano mu drugi stopień zagrożenia. Oznacza to, że istnieje duże ryzyko udaru słonecznego, z zagrożeniem życia włącznie. Może wystąpić również ryzyko uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg. Istnieje też duże zagrożenie pożarowe. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

pm, źródło: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Brodnicy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież