Brodniccy policjanci ostrzegają przed fałszywym funkcjonariuszem Policji, który dzwoni do osób starszych i próbuje wyłudzić wrażliwe dane. Potrzebne są mu do dokonania oszustwa i kradzieży pieniędzy.

Tylko w poniedziałek (15.04.) do brodnickiej komendy zgłosiło się aż osiem osób, które tego dnia otrzymały dziwne telefony od mężczyzny podającego się za funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. Osoba telefonująca przedstawiła się jako policjant brodnickiej komendy podając stopień, imię i nazwisko oraz numer legitymacji służbowej. W trakcie rozmowy fałszywy funkcjonariusz informował słuchaczy, że brodnicka Policja „rozbiła” szajkę złodziei, którzy byli w posiadaniu ich danych osobowych. Mężczyzna wypytywał, gdzie rozmówcy przechowują pieniądze oraz w jakich bankach mają konta bankowe, a także prosił o podanie danych osobowych w celu weryfikacji Oszust poinformował również, że na ich adresy domowe zostały wysłane wezwania do stawiennictwa w komendzie. Fałszywy policjant w celu potwierdzenia wiarygodności przekazanych informacji dotyczących rozbicia szajki, kazał zatelefonować na numery alarmowe Policji. Mieszkańcy Brodnicy okazali się być czujni i nie podali swoich danych. Jedna z brodniczanek nakrzyczała na telefonującego „policjanta” , powiedziała, że jest oszustem, po czym mężczyzna się rozłączył.

Jak się okazało, funkcjonariusz o takim imieniu i nazwisku nie istnieje, a numer legitymacji służbowej został zmyślony.

Na szczęście, w tym przypadku nie doszło do wyłudzenia danych osobowych, czy też pieniędzy. Jednak policjanci w dalszym ciągu przypominają o czujności i ostrożności podczas tego typu rozmów telefonicznych. Pamiętajmy, że prawdziwy policjant nigdy nie żąda pieniędzy. W przypadkach, kiedy dojdzie do przestępstwa, osoby pokrzywdzone wzywane są do komendy Policji, gdzie dopiero tam, weryfikowane są dane osobowe.


KPP Brodnica

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież